/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kofçazcancel

Kırklareli Kofçaz Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kofçaz Satılık Konut Tercih Edeceklere Bölge Rehberi 

Kofçaz satılık konut bakan EmlakJet ziyaretçilerinin bölge hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırladık. Kofçaz, Kırklareli iline idari olarak bağlı olan bir ilçedir. Kofçaz, Merkez Belediyesi, ona bağlı 16 köy ve 2 mahalleden oluşmaktadır. Kofçaz aynı zamanda Bulgaristan ile sınır komşusudur. Türkiye'nin en kuzey noktası olan ilçedir. 1369 yılında Osmanlı topraklarına katılan ilçenin, ne zaman kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir. Genel olarak Bulgar ve Yunan işgaline uğramıştır. Kırklareli'nin kuzeyinde, il merkezine 26 kilometre mesafededir. Kofçaz, Yıldız Dağları'nın eteklerinde, ormanlık alanların ortasında yer almaktadır. İlçede en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İlçenin bazı bölgelerinde orman işleri yapılmaktadır. Genel olarak dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçenin yüzölçümü 471.500.000 metrekare olup, rakımı 640 metredir. İlçe arazisinden doğan dereler birleşerek Kayalı Barajı'nı beslemektedir. İlçenin en yüksek noktası 759 metre yüksekliğinde yer alan Kiraz Tepesidir. Kuzeyinde Bulgaristan, Güney ve doğusunda Kırklareli,  Batıda Edirne ili ve Lalapaşa İlçesi ile komşu olan İlçemiz genel olarak dağlıktır.  İlçe 530.000 dekar alana yerleşmiştir. Toplam nüfusu 4166 olup, ilçe kilometreye yaklaşık 10–15 kişi ile çok az nüfus yoğunluğu olan bir yerleşim yeri özelliğine sahiptir. İlçemiz Kocayazı köyünden doğan ve Bulgaristan’a akan dere ile Devletliağaç, Tastepe, Terzilere ve Merkezden çıkan dereler birleşerek Kayalı Barajını beslemektedir. Tipik karasal iklim hakimdir. Kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar sıcak ve esintilidir.

Kofçaz Satılık Konut bakanlara İlçenin Gezilecek Noktaları

Kofçaz ülkemizin en kuzeyinde bulunan ilçedir. Kofçaz tarafında bulunan yeşil ormanları ile temiz bir havaya sahiptir. Ayrıca ilçe kamp, doğa yürüyüşleri ve fotoğrafçılık gibi doğa turizmi için gayet uygundur. Kofçaz ilçesinin köyleri doğal yapısını korumuş ve genellikle yeşillikler ile kaplıdır. Tümülüsler, Kofçaz ilçesine bağlı Ahlatlı Köyünde çok sayıda tümülüs yer almaktadır. Traklar dönemine ait tümülüsler bulunmaktadır. Ayrıca ilçede kapaklı mezarlık olan dolmenler de bulunmaktadır. Topçu Baba Türbesi, Kofçaz ilçesinde Topçular Köyünde yer almaktadır. Topçu Baba Türbesi yöre halkı tarafından yoğun ilgi görmektedir. Topçu Baba Türbesinde her yıl mayıs ayında Topçu Baba’yı anma etkinlikleri yapılmaktadır. Ayrıca Kofçaz ilçesinde yer alan ormanlık alanlarda doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Kırklareli Kofçaz satılık ev arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz.

Kofçaz Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçe de yer alan satılık konutların ortalama alanları 162 metrekaredir. Kofçaz, hayli büyük evlere sahiptir. Kofçaz satılık konut fiyatları ortalama 175.932 Türk Lirasıdır. Ortalama birim fiyatı 1.086 Türk Lirasıdır.

EmlakJet sayesinde ülkenin neresinden olursa olsun ev bakabilirsiniz. Aradığınız kriterlere ve bütçenize uygun olan evlere en kısa zamanda ulaşmak istiyorsanız ilgili ilanlar sitemizde. Kofçaz satılık daire ilanlarına ve ilçenin diğer ilçelerindeki ilanlara sitemizden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Kofçaz Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.