/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pehlivanköycancel

Kırklareli Pehlivanköy Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Pehlivanköy Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Pehlivanköy satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pehlivanköy Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kırklareli ilinin önemli ilçelerinden biri olan Pehlivanköy ilçesi, Kırklareli il merkezine 62 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Pehlivanköy satılık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin su kaynakları bakımından fakir bilgisine ulaşmaktadır. Ancak ilçede yer alan Devlet Su İşleri tarafından yaptırılan 1 adet gölet bulunmaktadır. Bu yapay gölet içerisinde amatör balıkçılık faaliyetleri yapılmaktadır.  Türkiye’nin Trakya Bölümü’nde Ergene Havzası içerisinde yer alan ilçe Kırklareli ilinin güneybatısında yer almakta olup 114 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Karasal iklimin hakim olduğu ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Pehlivanköy satılık konut arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında; ayçiçeği, buğday, mısır, kanola tarım ürünlerinin üretimi yapılmaktadır. Bu faaliyetlerin yanı sıra çeltik yetiştiriciliği ve meyvecilik de ilçe ekonomisi için oldukça önemlidir. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve arıcılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yaşayan yerel halk genellikle bu faaliyetlerle geçimlerini sağlamaktadır. Ancak bölgenin son dönemlerde yükselen bir sanayi değerine sahip olması sebebi ile komşu ilçelerde sanayi kuruluşlarının sayısı artmıştır. Bu nedenle de tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmek istemeyen vatandaşlar komşu ilçelerde yer alan sanayi kurumlarında çalışabilmektedir. Pehlivanköy satılık ev arayışında olan vatandaşlar ilçenin son dönemlerde ekonomik anlamda kalkındığını gözlemlemektedir. Bu sebeple de ilçede satılık konut arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Pehlivanköy Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 565’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,46’sını (1.799) erkek, yüzde 49,54’ünü (1.766) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Pehlivanköy satılık ev arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 8 adet köy bulunmaktadır. Kırklareli Pehlivanköy satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Ergene Mahallesi, Kazımdirik Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Akarca Mahallesi, Doğanca Köyü, Hıdırca Köyü, İmampazarı Köyü, Kumköy Köyü, Kuştepe Köyü, Yeşilova Köyü ve Yeşilpınar Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Kırklareli Pehlivanköy ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırklareli Pehlivanköy de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Pehlivanköy Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.