Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pınarhisarcancel
Kırklarelicancel

Kırklareli Pınarhisar Satılık Ev

araması için 8 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Pınarhisar Satılık Konut Düşünenler İçin Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Pınarhisar satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Pınarhisar, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nin Trakya Bölümünde bulunan Kırklareli ilinin güneydoğusunda bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Buzul çağı sonlarında uzunca bir süre sular altında kalmış olduğu anlaşılan Kırklareli ve civarında insana dair ilk maddi belgeler neolitik dönem özelliklerini gösterir. Türk tarihi açısından da oldukça önemli bir konuma sahip olan bu ilin halkı Bulgaristan, Yunanistan, Boşnak ve Arnavut gibi diğer Avrupa muhacirlerinden oluşmaktadır. Tarım ve sanayi başlıca geçim kaynağıdır. İlçe sınırları içinde 7 mahalle vardır. Pınarhisar satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Kırklareli Merkez ilçesi ve kuzeydoğusunda Demirköy ilçesi,
  • Batısında Kırklarelii Merkez ve Lüleburgaz ilçesi,
  • Güneyinde Lüleburgaz ve Vize ilçeleri,
  • Doğusunda Vize ilçesi ile komşudur. 

Pınarhisar Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 18.375’tir. Bu sayının yüzde 46,97’si kadın, yüzde 53,03’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 104 kilometrekare, rakımı ise 192 metredir. Kırklareli Pınarhisar satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Beylik Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Dere Mahallesi, Orta Mahallesi ve Işıklar Mahallesidir. 

Kırklareli Pınarhisar satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım E 80 Avrupa Otoyolu ya da Pınarhisar-Lüleburgaz D 565 Devlet Kara Yolu üzerinden sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Pınarhisar Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 936 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.689 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 159.960 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kırklareli ilininin Pınarhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kırklareli Pınarhisar sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.