Emlakjet

Kırklareli Satılık Ev

araması için 703 ilan bulundu
search
Kırklarelicancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kırklareli Satılık Konut Düşünenlere İl Rehberi 

Kırklareli satılık konut arayışında olanlara, kenti daha yakından tanımaları için bu yazıyı hazırladık. Şehre dair tüm önemli bilgilere vakıf olduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan il, Trakya bölümünde bulunmaktadır. Kırklareli’nin doğusunda Karadeniz, güneyinde Tekirdağ, batısında Edirne ve kuzeyinde Bulgaristan yer almaktadır. Şehrin yüzölçümü 6.550 kilometrekaredir. Kent denizden 203 metre yüksekte kurulmuş vaziyettedir. Kuzeye doğru gidildikçe sarplaşan ve daha engebeli hale gelen bir arazi yapısına sahiptir. Trakya’nın en yüksek tepesi burada bulunan Mahya Dağı’dır. İlin en önemli akarsuyu ve can kaynağı Ergene’dir. Ergene getirdiği alüvyonlu topraklarla verimli tarım alanlarına sahip bir plato yaratmıştır.

 

Kırklareli Satılık Konut Arayanlara Kentin Ekonomisi

Bir şehirde ev satın almadan önce, kentin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak epey faydalı olacaktır. Kentteki en temel kaynağı tarımdır. Bilhassa Ergene Ovası çok verimlidir. Nüfusun %70’i tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Başlıca tarım ürünleri buğday, yulaf, mısır, fasulye, şekerpancarı, ayçiçeği ve kozadır.  Bölgede sebze ve meyvecilik oldukça gelişmiştir. Modern tarım yöntemleri sebebiyle, verim bir hayli artmıştır. Bölgede yetişen erik, elma, armut, şeftali ve kirazlar ülke çapında ünlüdür. Şehrin Vize ve Pınarhisar ilçelerinde ise tarımdan ziyade hayvancılık yapılmaktadır. Sığır, koyun ve kıl keçisi beslenmektedir. Kentte en hızlı gelişen üretin faaliyeti ise arıcılıktır. Eğer tarım, hayvancılık veya arıcılık ile ilgili iseniz Kırklareli satılık daire arayışınızın oldukça isabetli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Kırklareli satılık konut tercihinizde kararlı iseniz, kentte yer alan emlakçılardan birine danışabilir veya Kırklareli istasyon mahallesi satılık daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 

Kırklareli Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, kentin toplam nüfusu 360.860’tır. Şehirde toplam 185.181 erkek, 175.679 kadın yaşamını sürdürmektedir. Bölgenin nüfusu bir önceki yıla göre 4.810 kişi artmıştır. Kilometrekareye düşen kişi sayısı ise 57 olarak hesaplanmıştır. İl merkezinde bu rakam 231’e çıkmaktadır. Kırklarelin de satılık ev tercih edeceklerin, başta merkez olmak üzere, birçok seçeneği vardır.  Zira Kırklareli ili, sekiz ilçe, on dokuz belediye ve bu belediyelere bağlı 108 mahalle ile 179 köyden oluşmaktadır.  Kırklareli satılık ev arayışınızı aşağıdaki ilçelerden birinde yoğunlaştırabilirsiniz:

 

 • Lüleburgaz
 • Merkez
 • Babaeski
 • Vize
 • Pınarhisar
 • Demirköy
 • Pehlivanköy
 • Kofçaz

 

Merkezde yer alan mahalleler, bilhassa ilgi çekmektedir. Cumhuriyet, İstasyon, Doğu, Demirtaş ve Bademlik Mahallelerinde emlak piyasası bir hayli canlıdır. Son zamanlarda Kırklareli Demirtaş mahallesi satılık daire arayanların sayısı bir hayli artmıştır.

 

Kırklareli Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan bilgilere göre, bölgedeki evlerin ortalama kullanım alanı 117 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.760 Türk Lirası’dır. Daha net bir şekilde söylemek gerekirse, Kırklareli satılık daire tercih edecek bir kişinin ortalama 205.920 Türk Lirası’na sahip olması gerekmektedir. Ancak bu fiyat, seçilen konut tipine ve bu konutun yer aldığı lokasyona göre değişiklik gösterebilir. Merkez mahallelerde fiyat artarken, kırsal alanlarda düşebilir. Örneğin, Kırklareli merkez sahibinden satılık 1+1 daire fiyatı yaklaşık 109.446 Türk Lirası’dır.  Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 58 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 109.446 TL
 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 176.400 TL
 • 3+1, 135 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 234.225 TL
 • 4+1, 170 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 314.160 TL
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.