/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akpınarcancel
Kırşehircancel

Kırşehir Akpınar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Akpınar Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler 

Akpınar satılık konut arayışınız EmlakJet sayesinde artık çok kolay. İlgili ilanlara sizler için sitemizde birleştirildi. Size en çok uyan ilanı bulmanız için oldukça fazla seçeneğe sahipsiniz. İlanları incelerken de ilçe hakkında rehber niteliğinde olan bu yazımızı okuyabilirsiniz. Akpınar, Kırşehir iline bağlı bir ilçedir. Temmuz 1987 tarihinde ilçe olmuştur. Yüzölçümü 528 km², yüksekliği 1.150 metredir. İlçede 1 belediyesi, 6 mahalle ve 26 köy vardır. İlçe, devlet karayolu üzerinde olduğundan gelişmeye müsaittir. Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan halkın, gelir seviyesi düşüktür. Tarım arazisi engebelidir. Kırşehir ilinin en yeşil ilçesidir. Özellikle temiz havası ve her mevsim akan soğuk ve temiz suyu ile bilinir. İlçenin cevizi kalite ve lezzet bakımından ün salmıştır. İlçe nüfusunun bir kısmı yurtdışında işçilik yaparak geçimlerini sağlamaktadır. Özellikle Hollanda, Fransa ve Almanya da çalışanlar çoğunluktadır. İnşaat işlerinde soğuk demircilik yapan ustaları sayesinde Türkiye' nin en deneyimli soğuk demir ustaları bu ilçeden çıkmaktadır. Özellikle Türki ülkeler de iş yapan çok sayıda işçisi vardır.

Akpınar Satılık Konut Bakanlar İçin İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 TÜİK raporu verilerine göre Akpınar’ın nüfusu 7.826 kişiden oluşur. Nüfusun %50,26’sını (3.933) kadınlar ve %49,74’ünü (3.893) erkekler oluşturur. Akpınar nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. Bölgenin bir yıl önceki nüfusu ise 7.214 kişiden oluşur. Bir senede ilçede yaşayan kişi sayısında artış yaşanmıştır. Yıllık nüfus artış oranı %8,48’dir. İlçenin önceki yıla göre artış miktarı ise 612’dir.

Akpınar Satılık Konut Bakanlar İlçenin Mahalle ve Köyleri

İlçe de toplam mahalle sayısı 6 ve köy sayısı 26’dır. İlçenin köyleri; Çiftliksarıkaya Köyü, Demirci Köyü, Deveci Köyü, Durmuşlu Köyü, Eldeleklidemirel Köyü,  Eldelekliortaoba Köyü, Eşrefli Köyü, Gülveren Köyü, Hacımirza Köyü, Hacıselimli Köyü, Hanyerisarıkaya Köyü, Himmetuşağı Köyü, Karaova Köyü, Kelismailuşağı Köyü, Köşker Köyü, Pekmezci Köyü, Sofrazlı Köyü, Alişar Köyü, Aşağıhomurlu Köyü, Boyalık Köyü, Büyükabdiuşağı Köyü, Çalıburnu Köyü, Çayözü Köyü, Çebişler Köyü, Çelebiuşağı Köyü ve Çiftlikmehmetağa Köyüdür. Başlıca mahalleleri ise;

  • Yenidoğan Mahallesi,
  • Alipaşa Mahallesi,
  • Şirinevler Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Hacıhüseyinefendi Mahallesi ve
  • Kaleyazı Mahallesidir.

Siz de bu ilçeye taşınmayı düşünüyorsanız Kırşehir Akpınar satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

Akpınar Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre bölgede yer alan satılık konutların ortalama büyüklükleri 110 metrekare olarak karşımıza çıkar. Akpınar satılık konut fiyatları ortalama 32.780 Türk Lirasıdır. Ortalama birim fiyat 298 Türk Lirasına denktir.

Bütçenizi ayarladıysanız ev bakmamanız için önünüzde hiçbir engel yok. EmlakJet sayesinde ev ilanlarına ulaşmak artık çok kolay ve çok hızlı. İsteklerinizi karşılayan ve bütçenize uygun evlere emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Akpınar ilanlarıyla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.