/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akpınarcancel

Kırşehir Akpınar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Akpınar Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler 

Akpınar satılık konut arayışınız EmlakJet sayesinde artık çok kolay. İlgili ilanlara sizler için sitemizde birleştirildi. Size en çok uyan ilanı bulmanız için oldukça fazla seçeneğe sahipsiniz. İlanları incelerken de ilçe hakkında rehber niteliğinde olan bu yazımızı okuyabilirsiniz. Akpınar, Kırşehir iline bağlı bir ilçedir. Temmuz 1987 tarihinde ilçe olmuştur. Yüzölçümü 528 km², yüksekliği 1.150 metredir. İlçede 1 belediyesi, 6 mahalle ve 26 köy vardır. İlçe, devlet karayolu üzerinde olduğundan gelişmeye müsaittir. Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan halkın, gelir seviyesi düşüktür. Tarım arazisi engebelidir. Kırşehir ilinin en yeşil ilçesidir. Özellikle temiz havası ve her mevsim akan soğuk ve temiz suyu ile bilinir. İlçenin cevizi kalite ve lezzet bakımından ün salmıştır. İlçe nüfusunun bir kısmı yurtdışında işçilik yaparak geçimlerini sağlamaktadır. Özellikle Hollanda, Fransa ve Almanya da çalışanlar çoğunluktadır. İnşaat işlerinde soğuk demircilik yapan ustaları sayesinde Türkiye' nin en deneyimli soğuk demir ustaları bu ilçeden çıkmaktadır. Özellikle Türki ülkeler de iş yapan çok sayıda işçisi vardır.

Akpınar Satılık Konut Bakanlar İçin İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 TÜİK raporu verilerine göre Akpınar’ın nüfusu 7.826 kişiden oluşur. Nüfusun %50,26’sını (3.933) kadınlar ve %49,74’ünü (3.893) erkekler oluşturur. Akpınar nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. Bölgenin bir yıl önceki nüfusu ise 7.214 kişiden oluşur. Bir senede ilçede yaşayan kişi sayısında artış yaşanmıştır. Yıllık nüfus artış oranı %8,48’dir. İlçenin önceki yıla göre artış miktarı ise 612’dir.

Akpınar Satılık Konut Bakanlar İlçenin Mahalle ve Köyleri

İlçe de toplam mahalle sayısı 6 ve köy sayısı 26’dır. İlçenin köyleri; Çiftliksarıkaya Köyü, Demirci Köyü, Deveci Köyü, Durmuşlu Köyü, Eldeleklidemirel Köyü,  Eldelekliortaoba Köyü, Eşrefli Köyü, Gülveren Köyü, Hacımirza Köyü, Hacıselimli Köyü, Hanyerisarıkaya Köyü, Himmetuşağı Köyü, Karaova Köyü, Kelismailuşağı Köyü, Köşker Köyü, Pekmezci Köyü, Sofrazlı Köyü, Alişar Köyü, Aşağıhomurlu Köyü, Boyalık Köyü, Büyükabdiuşağı Köyü, Çalıburnu Köyü, Çayözü Köyü, Çebişler Köyü, Çelebiuşağı Köyü ve Çiftlikmehmetağa Köyüdür. Başlıca mahalleleri ise;

  • Yenidoğan Mahallesi,
  • Alipaşa Mahallesi,
  • Şirinevler Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Hacıhüseyinefendi Mahallesi ve
  • Kaleyazı Mahallesidir.

Siz de bu ilçeye taşınmayı düşünüyorsanız Kırşehir Akpınar satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

Akpınar Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre bölgede yer alan satılık konutların ortalama büyüklükleri 110 metrekare olarak karşımıza çıkar. Akpınar satılık konut fiyatları ortalama 32.780 Türk Lirasıdır. Ortalama birim fiyat 298 Türk Lirasına denktir.

Bütçenizi ayarladıysanız ev bakmamanız için önünüzde hiçbir engel yok. EmlakJet sayesinde ev ilanlarına ulaşmak artık çok kolay ve çok hızlı. İsteklerinizi karşılayan ve bütçenize uygun evlere emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Akpınar ilanlarıyla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

Akpınar Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.