/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiçekdağıcancel

Kırşehir Çiçekdağı Satılık Ev

araması için 15 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Çiçekdağı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çiçekdağı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Çiçekdağı Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çiçekdağı ilçesi 1845 yılında Boyalık isminde bir köy iken sonrasında Yozgat ilinin Selmanlı bucağına bağlanmıştır. Sultan Mecit saltanatının son dönemlerinde Mecidiye ismi ile Yozgat iline bağlı bir bucak olmuştur. 1855 yılında Mecidiye bucağı ilçe teşkilatlanması yapılmıştır. Bölgenin ilçe statüsü 1910 yılında kaldırılmış ve bölge Kırdök Köyü’ne bağlanmıştır. 1915 yılına gelindiğinde ise tekrardan ilçe statüsüne kavuşan bölgenin ismi 1930 yılında Çiçekdağı olarak değiştirilmiştir. Çiçekdağı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 950 kilometrekaredir. İlçe Kırşehir iline 65 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Çiçekdağı satılık ev arayan kişiler ilçenin denizden yüksekliğinin 936 metre olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçe Akçakent, Akpınar, Boztepe ve Delice ilçeleri ile komşu bir konumda yer almaktadır.

Çiçekdağı Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 735’tir. İlçe nüfusunun yüzde 48,46’sını (7 bin 141) erkek, yüzde 51,54’ünü (7 bin 594) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çiçekdağı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 adet mahalle ve 45 adet köy bulunmaktadır. Kırşehir Çiçekdağı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Boyalık Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Devreceli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Osman Şevki Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Acıköy Köyü, Akbıyıklı Köyü, Alahacılı Köyü, Alanköy Köyü, Alimpınar Köyü, Armutlu Köyü, Aşağıhacıahmetli Köyü, Bahçepınar Köyü, Baraklı Köyü, Beşikli Köyü, Boğazevci Köyü, Bozlar Köyü, Büyükteflek Köyü, Çanakpınar Köyü, Çepni Köyü, Çiçekli Köyü, Çopraşık Köyü, Çubuktarla Köyü, Demirli Köyü, Doğankaş Köyü, Gölcük Köyü, Hacıduraklı Köyü, Hacıhasanlı Köyü, Hacıoğlu Köyü, Halaçlı Köyü, Harmanpınar Köyü, Haydarlı Köyü, İbikli Köyü, Kabaklı Köyü, Kaleevci Köyü, Kırdök Köyü, Kızılcalı Köyü, Konurkale Köyü, Küçükteflek Köyü, Mahmutlu Köyü, Ortahacıahmetli Köyü, Pöhrenk Köyü, Safalı Köyü, Şahinoğlu Köyü, Tatbekirli Köyü, Tepecik Köyü, Topalali Köyü, Yalnızağaç Köyü ve Yukarıhacıahmetli Köyü’dür. 

Sizler de satılık konut tercihini Kırşehir Çiçekdağı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırşehir Çiçekdağı uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.