Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kamancancel
Kırşehircancel

Kırşehir Kaman Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kaman Satılık Konut Düşünenler İçin Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Kaman satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Kaman, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümünde bulunan Kırşehir’in il merkezine 56 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. İlçe il merkezinin kuzeybatısındadır ve engebeli yüksek platolara sahiptir. Kırşehir ile Kaman arasındaki Baranlı Dağı, ilçenin doğu ve güneydoğu sırtlarında uzanır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Tarım ve hayvancılık başlıca geçim kaynağıdır. İlçe sınırları içinde 12 mahalle vardır. Kaman satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Kırıkkale il sınırı,
 • Batısında Kızılırma Nehri ve Ankara il sınırı,
 • Güneyinde Kırşehir Merkez ilçesi
 • Doğusunda Kırşehir Merkez ve Akpınar ilçeleri ile komşudur. 

Kaman Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 37.223’tür. Bu sayının yüzde 49,92’si kadın, yüzde 50,08’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.284 kilometrekare, rakımı ise 1.075 metredir. Kaman satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Sarıuşağı Mahallesi, Cuma Mahallesi ve Çiftlikli Mahallesidir. 

Kırşehir Kaman satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kaman-Kırşehir D 260 Devlet Kara Yolu üzerinden sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Kaman Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kırşehir’in Kaman ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 140 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 800 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.695 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 175.420 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kırşehir ilininin Kaman ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kırşehir Kaman sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Kırşehir Kaman Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Kırşehir Kaman Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Kırşehir Kaman Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Sahibinden Kırşehir Kaman Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Kırşehir Merkez Bağbaşı Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Başiskele Kullar Yakacık Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Başiskele Serdar Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Kocaeli Başiskele Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.