Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kırşehir Satılık Ev

araması için 34 ilan bulundu
search
Kırşehircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kırşehir Satılık Konut Düşünenler İçin Şehir Rehberi

Kırşehir satılık konut arayışında olanlar için kente dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra Kırşehir’i daha yakından tanımış olacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırşehir ili, 1867 yılında bucak, 1869 yılında ilçe, 1870 yılında sancak statüsünü almıştır. 1924 yılına gelindiğinde ise kente, TBMM tarafından il unvanı verilmiştir. İlginçtir ki, kent 1954 yılında Osman Bölükbaşı’yı milletvekili seçtiği için ilçeye dönüştürülmüş, bir anlamda da cezalandırılmıştır. 1957 yılında yeniden il olan Kırşehir, 6.570 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Şehir denizden 985 metre yüksekte kurulmuştur.  Bölgenin ilk hükümdarları Hititler’dir. Yapılan arkeolojik kazılara göre şehir M.Ö 2000’li yıllardan beri bir yaşam merkezidir.

 

Kırşehir Satılık Konut Bakanlara Kentin Coğrafi Özellikleri

Özellikle kent dışından gelerek, Kırşehir satılık ev arayışı içerisine girenler kentin coğrafi yapısı ve iklim özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Kırşehir ilinde, kışlar soğuk ve az yağışlı geçer. Genellikle kar yağışı şeklinde düşen yağışlar, tipik bir karasal iklimin habercisidir. Bir diğer yandan, kentte yazlar son derece kurak ve sıcak geçmektedir. Bu sebeple bölgenin yarı kurak bir iklime sahip olduğu da söylenir. Şehir merkezinde gece ile gündüz, yaz ile kış arasındaki sıcaklık farkları bir hayli fazladır. Kırşehir’de metrekareye ortalama 415 kilogram yağış düşmektedir. Şehir sınırları dağlar ve yüksek tepeler ile çevrilidir. Birçok baraj gölü ve çay yer alan kentte, bilhassa sıcak yaz aylarında modern sulama yöntemlerine de ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Kırşehir Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Bilgisi

Eğer Kırşehir satılık konut tercihinizde kararlı iseniz, bölgede yer alan emlakçılardan herhangi birinden danışmanlık alabilir veya Kırşehir sahibinden sıfır satılık daireler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, kentte toplam 241.868 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %49.73’ü erkek, geriye kalan %50.27’si kadındır. Kentte kilometrekareye düşen insan sayısı 37’dir.  Bu sayı merkez ilçede bir hayli yükselmekte ve 84’e çıkmaktadır. Kent, yedi ilçe, on belediye ve bu belediyelere bağlı 67 mahalle ile 252 köyden oluşmaktadır. Kırşehir satılık daire tercih edecekler aşağıda yer verilen ilçelerden birini seçebilirler:

 

  • Akçakent
  • Akpınar
  • Boztepe
  • Çiçekdağ
  • Kaman
  • Merkez
  • Mucur

 

Kırşehir de satılık müstakil evler arayanların şansları, kent merkezinden ziyade çevre ilçelerde daha yüksektir. Özellikle Kaman ve Mucur ilçelerini tercih etmek isteyebilirler. Fakat   sahibinden satılık daire Kırşehir toki düşünenlerin, arayışlarını bu bölgede yoğunlaştırmaları gerekebilir. 

 

Kırşehir Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, kentte toplam 116.724 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 2.74 olarak hesaplanmıştır.  Kırşehir de satılık daireler genellikle 145 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.334 Türk Lirasıdır. Çok daha açık bir ifade ile, Kırşehir satılık daire tercih edecek bir kişinin yaklaşık 193.430 Türk Lirası harcaması gerekecektir. Bölgeden alınan bir evin ortalama geri dönüşü ise 27 yıl içinde gerçekleşmektedir. Kırşehir satılık daire fiyatları konut tipine göre aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

  • 2+1, 110 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 123.090 Türk Lirası
  • 3+1, 140 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 190.820 Türk Lirası
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.