Emlakjet

Kocaeli Çayırova Satılık Ev

araması için 259 ilan bulundu
search
Çayırovacancel
Kocaelicancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çayırova Satılık Konut Düşünenler İçin Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Çayırova satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Çayırova, Türkiye’nin Marmara Bölgesi üzerinde bulunan Kocaeli ilinin İstanbul sınırında bulunan ilçelerinden birisidir. İlçe, il merkezine 57 kilometre uzaklıkta yer alır. 2008 yılına kadar Gebze ilçesine bağlı iken, bu yıldan sonra müstakil ilçe statüsü almıştır. Eski adı Güzeltepe’dir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ticaret ve sanayi başlıca geçim kaynağıdır. İlçe sınırları içinde 9 mahalle vardır. Çayırova satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde ve batısında İstanbul il sınırı,
  • Güneyinde Darıca ve Gebze ilçesi,
  • Doğusunda Gebze ilçesi ile komşudur. 

Çayırova Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 129.665’tir. Bu sayının yüzde 48,98’i kadın, yüzde 51,02’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 23 kilometrekare, rakımı ise 140 metredir. Çayırova satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği mahalleler; Özgürlük Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Emek Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akse Mahallesi, Çayırova Mahallesi ve İnönü Mahallesidir. 

Kocaeli Çayırova satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım D 100 Kara Yolu üzerinden Şekerpınar-Çayırova Bağlantısı ile kolaylıkla sağlanmaktadır. İlçeden hem Kocaeli ilçelerine hem de İstanbul’a ulaşım belediye otobüsleri ve minibüsleri ile sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur.

Çayırova Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kocaeli Çayırova ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.421 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.655 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 215.600 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kocaeli ilininin Çayırova ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kocaeli Çayırova sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.