Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kocaeli Gebze Satılık Ev

araması için 340 ilan bulundu
search
Gebzecancel
Kocaelicancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gebze Satılık Konut Düşünenler İçin Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Gebze satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Gebze, Türkiye’nin Marmara Bölgesi üzerinde bulunan Kocaeli ilinin en fazla nüfusa sahip olan ilçesidir. İlçe, Marmara Bölgesi’nin en büyük sanayi şehirlerinden birisidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ticaret ve sanayi başlıca geçim kaynağıdır. İlçe sınırları içinde 40 mahalle vardır. Gebze satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde İstanbul il sınırı,
  • Batısında İstanbul il sınırı ve Çayırova, Darıca ilçeleri,
  • Güneyinde Marmara Denizi; İzmit Körfezi ve Dilovası ilçesi,
  • Doğusunda Körfez ilçesi ile komşudur. 

Gebze Satılık Kiralık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 371.000’dir. Bu sayının yüzde 49,21’i kadın, yüzde 50,79’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 418 kilometrekare, rakımı ise 190 metredir. Gebze satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği mahalleler; Arapçeşme Mahallesi, Köşklü Çeşme Mahallesi, Osman Yılmaz Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Güzeller Mahallesi, Mustafapaşa Mahallesi ve Mevlana Mahallesidir. 

Kocaeli Gebze Satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım D 100 İstanbul-İzmit Kara Yolu ve E 80 anadolu Otoyolu ile kolaylıkla sağlanmaktadır. İlçeden hem Kocaeli ilçelerine hem de İstanbul’a ulaşım belediye otobüsleri ve minibüsleri ile sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur.

Gebze Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kocaeli Gebze ilçesindeki satılık konut piyasa bilgileri şu şekilde hesaplanmıştır:

  • Konutun ortalama brüt alanı; 115 metrekare,
  • Konutun minimum birim satış ücreti; 1.475 TL,
  • Konutun maksimum birim satış ücreti; 2.824 TL,
  • Ortalama konut satış ücreti; 235.865 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Kocaeli Gebze’de uygun satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.