Emlakjet

Kocaeli Satılık Ev

araması için 3,058 ilan bulundu
search
Kocaelicancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kocaeli Satılık Konut Arama Rehberi

Kocaeli Satılık Konut Almanın Avantajları

Kocaeli kiralık konut ararken dikkat edilecekleri ve kiralık dairede yaşamanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Kocaeli’nde kiralık konut bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Kocaeli’nde çok önemli bir kriter oluyor.

Kocaeli; doğu ve güneydoğusunda Sakarya, güneyinde Bursa, batısında Yalova, İzmit Körfezi, Marmara Denizi ve İstanbul, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir. Her iki denize de kıyısı olan 6 şehirden biridir.

Yapılan araştırmalara göre; Kocaeli ili, kiralık konutta yaşamak isteyenler için en çok tercih edilen iller listesinde üst sıralarda yer alıyor. Türkiye'deki İstanbul, İzmir ve Ankara’dan sonra en gelişmiş şehirdir. Büyük metropolitan bir şehir olup ülkenin önde gelen sanayi, ticaret ve kültür merkezlerinden biridir. İstanbul’a Gebze ilçesi ile komşu olması ve ulaşımın rahat olması sayesinde Kocaeli'nin nüfusu her geçen gün artış göstermekte.

Kocaeli’nde Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Kocaeli kiralık ev tercih edecekler için, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmaları adına yapılan araştırmalar sonucunda; 

Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en küçük 7. ilidir. Asya ile Avrupa'yı birleştiren önemli bir yolun üzerinde bulunmaktadır. İzmit Körfezi de gemi ticaretinde önemli noktalardan biridir.

Sanayi Odasına bağlı yaklaşık 1300 sanayi kuruluşları Gebze, İzmit ve Körfez ilçelerinde toplanmıştır. TÜPRAŞ, Hyundai Assan, Ford Otosan, Honda, Anadolu Isuzu, Aygaz, Milangaz, Petrol Ofisi, Nuh Çimento, Marshall, Polisan gibi önemli markaların fabrikaları il sınırları içinde bulunmaktadır. 

Kocaeli Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

2022 Yılı Ocak ayı TÜİK Verilerine göre Kocaeli ili nüfusu 2.033.441 kişiye ulaşmıştır. Şehir nüfusu Türkiye’nin en kalabalık onuncu şehridir. Kent nüfusunun %49,5’i kadın, %50,5’i erkektir. Nüfusu bir önceki yıla göre 36.183 kişi artmıştır. İlin yüzölçümü 3.397 km2dir. İlde km2’de 588 kişi yaşamaktadır. Hanehalkı 3,65 kişi olarak hesaplanmıştır. Kocaeli satılık konut tercih edecekler, oldukça hareketli bir emlak piyasası  ile karşı karşıya kalacaklardır. 

Kocaeli'nin İlçeleri 

Kocaeli’nde 5’i merkez olmak üzere, 12 ilçesi ve belediyesi vardır. Bu ilçelere bağlı 472 mahalle bulunmaktadır. Nüfus artış oranı en yüksek olan ilçesi Kartepe iken, Karamürsel’de nüfus oranı en düşük artışa uğrayan ilçesidir. Kocaeli’nde satılık ev bulabileceğiniz 15 ilçe şu şekildedir: 

 

- Başiskele

- Çayırova

- Darıca

- Derince

- Dilovası

- Gebze

- Gölcük

- İzmit

- Kandıra

- Karamürsel

- Kartepe

- Körfez

Kocaeli Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Eğer Satılık konut Kocaeli’nde arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

EmlakJet Bölge Verilerine göre, kentte toplam 16 bin 567 adet konut bulunmaktadır.  Kocaeli'da satılık evler ortalama 120 metrekare civarındadır. Metrekare başına düşen birim fiyat 3.715 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama satış fiyatı 471.805 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Ayrıca,

 

- 1+1 odalı, 70 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 291.690 Türk Lirası,

- 2+1 odalı, 100 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 361.700 Türk Lirası,

- 3+1 odalı, 135 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 486.000 Türk Lirasından satışa sunulmaktadır.

 

Ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumuna, ulaşım imkanlarına, yer aldığı cephesine, bina yaşına gibi etmenlere göre değişebileceği unutulmamalıdır. Emlakçıdan ya da sahibinden Kocaeli Satılık Konut fiyatlarına Emlakjet.com’dan daha detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.