/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ahırlıcancel

Konya Ahırlı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ahırlı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışındakilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ahırlı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Ahırlı Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya iline bağlı Ahırlı ilçesi Antik Mısır Dönemi’nden bu yana birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmaktadır. Ahırlı satılık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve coğrafi koşulları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe düzlük arazi bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle de ilçe tarım arazileri bakımından zengindir. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Ahırlı satılık ev arayan kişiler ilçenin ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Ahırlı Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

İlçeden konut arayan çocuklu aileler ilçenin eğitim imkanları ile de yakından ilgilenmektedirler. İlçe eğitim imkanları bakımından bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. İlçe içerisinde öne çıkan eğitim kurumlarından başlıcaları:

  • Şehit Samet Bütün Ortaokulu: Merkez, Hasan Kaya Caddesi No:16, 42360 Ahırlı/Konya. Daha detaylı bilgiler için (0332) 481 43 12 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Ahırlı Atatürk İlkokulu: Merkez Mahallesi, Dibektaşı 2. Sokak Pk:42185, 42185 Ahırlı/Konya. Daha detaylı bilgiler için (0332) 481 43 12 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Ahırlı Atatürk Anadolu Lisesi: Merkez, Demirciler Caddesi No:18, 42390 Ahırlı/Konya. Daha detaylı bilgiler için (0332) 481 41 41 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Ahırlı Halk Eğitim Merkezi: Merkez, Ahmet Alkan Caddesi No:11, 42390 Ahırlı/Konya. Daha detaylı bilgiler için (0332) 481 43 87 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Ahırlı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 84’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,13’ünü (2 bin 498) erkek, yüzde 50,87’sini (2 bin 586) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Konya Ahırlı satılık konut arayan kişilerin ilçe içerisinde konut tercihinde bulunabileceği 11 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Aliçerçi Mahallesi, Bademli Mahallesi, Balıklava Mahallesi, Büyüköz Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Erdoğan Mahallesi, Karacakuyu Mahallesi, Kayacık Mahallesi, Kuruçay Mahallesi, Küçüköz Mahallesi ve Merkez Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Konya iline bağlı Ahırlı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Ahırlı uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de konut satın alma tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Ahırlı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.