Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Derebucak Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Derebucakcancel
Konyacancel

Derebucak Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Derebucak satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Derebucak ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Derebucak ilçesi yağlı güreşi, baraj inşaatı ve genel bir inşaat yoğunluğu ile bilinmektedir. İlçeye ilk yerleşen insanların Anadolu Selçuklulardan olduğu düşünülmektedir. Büyük miktarlarda tarihî eser bulunmamak ile birlikte Suluin Mağarası ve içindekiler buna bir istisnadır.

Derebucak Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Derebucak ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Konya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 478 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 1.230 metredir. Konya il merkezine 140 kilometrelik bir mesafede bulunmak ile beraber, ilin güneybatı tarafında kalmaktadır. Konya ile Antalya illerini birbirine bağlayan karayolu üzerinde konuşlanmıştır. İlçe arazisinin büyük bir kısmı ormanlar ile kaplanmıştır. Toros Dağları’nın arasında kalmaktadır. İlçenin önemli su kaynakları arasında Koca Dere bulunmaktadır. Yükseltisi fazla olan yerlerde ardıç, ladin, çam ve selvi gibi ağaç türleri görülebilir. Derebucak etrafında bulunan ilçeler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Akseki,
 • Beyşehir,
 • Seydişehir,
 • Sütçüler,
 • İbradı,
 • Manavgat.

Derebucak Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Derebucak satılık ev arayan okuyucularımız için ilçenin iklimi Akdeniz iklimi ile karasal iklimi arasında bulunan geçiş özelliklerine sahiptir. Bunun bir sebebi de deniz seviyesinin yüksekliğidir. Yaz ayları kurak ve sıcak geçerken ilçede kış ayları kar yağışlı ve soğuk geçmektedir.

İlçe sakinleri, tarım ve hayvancılık sektörleri ile uğraşarak gelir elde etmektedir. İlçe arazisinin dağlık bir karakteristiğe sahip olması, koyun ve keçi yetiştirmeye ve arıcılık yapmaya ilçeyi uygun kılmıştır. İlçede bulunan tarım arazilerinin büyük bir kısmında buğday üretilmektedir. Bunun dışında arpa ve nohut üretimi de göze çarpmaktadır.

Derebucak Satılık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Derebucak ilçesinde toplam 6.473 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,58’i erkek olup geride kalan %49,42’lik kısmını kadın nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılın nüfus araştırmalarına göre, nüfusun düzensiz karakteristiği son yıllarda kendini düzenli bir azalışa bırakmıştır. İlçenin güncel nüfus artışı %2,32 olarak tespit edilmiştir. 

Derebucak ilçesinde toplam 12 adet mahalle bulunmaktadır. Derebucak satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Çamlık Mahallesi,
 • Göynem Mahallesi,
 • Gencek Mahallesi,
 • Sarayönü Mahallesi,
 • Pınarbaşı Mahallesi.

Eğer siz de Derebucak sahibinden satılık dubleks ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.