Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güneysınırcancel
Konyacancel

Konya Güneysınır Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Güneysınır Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Güneysınır satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Güneysınır ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

“Güneybağ” kelimesinden gelen güney ile, Karasınır kelimesinden gelen sınır kelimelerinin birleşmesi ile ilçenin ismi kararlaştırılmıştır. Başta isim olarak Karabağ önerilmiştir. Ancak aynı isimde bir kasabanın, Cihanbeyli ilçesinde yer almasından ötürü Güneysınır olarak kabul edilmiştir.

Güneysınır Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Güneysınır ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Konya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 321 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 1.130 metredir. Konya il merkezine 75 kilometre uzaklıktadır. Konya ile Karaman illerini birbirine bağlayan karayoluna ise 11 kilometre uzaklıkta olup bu yolun batı yönünde kalmaktadır. Konya ilinin ise güney tarafında bulunmaktadır. İlçe arazisi çoğunlukla dağlık bir karakteristik göstermektedir. İlçenin doğal bitki örtüsü bozkır olsa da yükseltisi fazla olan yerlerde çam, meşe ve ardıç gibi ağaç türlerine rastlanabilmektedir. İlçede su kaynakları çeşitlidir. Göksu Deresi Güneysınır’dan geçtiği gibi, Kızılöz ve Aydoğmuş Göletleri de bu su kaynakları arasında sayılmaktadır.

Güneysınır Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Güneysınır satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede karasal iklimin genel olarak egemen olduğu bilinse de Akdeniz ikliminin ılımanlaştırıcı bir etkisi de bulunmaktadır. Yaz ayları kurak ve sıcak geçerken ilçede kış ayları soğuk ve kar yağışlı yaşanmaktadır. İlçe sakinleri çoğunlukla tarım ile uğraşsa da son senelerce arıcılık ile beraber kümes hayvancılığının da gitgide yaygınlaştığı tespit edilmiştir. İlçe arazisi bağcılık ve meyvecilik için özellikle uygundur. Bununla birlikte ay çekirdeği ile uğraşanların sayısı göze çarpmaktadır.

Güneysınır Satılık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Güneysınır ilçesinde toplam 9.458 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,43’ü erkek olup geride kalan %49,57’lik kısmını kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,74 olarak tespit edilmiştir. 

Güneysınır ilçesinde toplam 18 adet mahalle bulunmaktadır. Güneysınır satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Karasınır Mahallesi,
  • Güneybağ Mahallesi,
  • Gürağaç Mahallesi,
  • Bardas Mahallesi,
  • Mevlana Mahallesi,
  • Karagüney Mahallesi,
  • Kızılöz Mahallesi.

Eğer siz de Güneysınır Karagüney sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.