Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hadimcancel
Konyacancel

Konya Hadim Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hadım Satılık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi 

Hadım satılık konut bakanlar için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Üç bölümden oluşan yazıda, bölgenin coğrafi özelliklerinden iklimine, nüfusundan mahallelerine kadar birçok farklı konuya değineceğiz. Hadım, ülkemizin en gelişmiş yedinci ili olan Konya’ya bağlı bir yerleşim birimidir. Konya ilinin hem İç Anadolu Bölgesi’nde hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunmaktadır. Hadım ilçesi ise Akdeniz Bölgesi’nde bulunmaktadır. Konya, ülkemizin en büyük yüzölçümüne sahip kentidir ve şehir otuz bir ilçeden meydana gelmiştir. Hadım da bu ilçelerden en gelişmiş ve en kalabalık yirminci yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.54’üne ev sahipliği yapmaktadır. Daha açık ve net bir ifade ile kent nüfusunun yaklaşık %0.54’ü burada yaşamını sürdürmektedir. İlçeye ismini Hadimi Hazretleri vermiştir. Hadimi Hazretleri ise her yıl 4-12 Eylül tarihleri arasında ilçede yapılan çeşitli etkinliklerle anılır.

Hadım Satılık Konut Bakanlara Semtin Doğal Güzellikleri 

Hadım satılık ev düşünenlerin ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple de yazının ikinci bölümünde semtin doğasına değindik. İlçe, 386  kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık olarak 1510 metredir. İlçe son derece engebeli ve dağlık bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçe, kent merkezinin güneyinde yer almaktadır. Semt güney hattında Taşkent, kuzeyinde BozkIr ve doğusunda Karaman ve Antalya illeri ile komşu durumundadır. İlçe Orta Toros bölümünde yer alan bir vadinin üzerine kurulmuştur. İl merkezinden uzaklığı yaklaşık olarak 128 kilometredir. İlçe Akdeniz’den yaklaşık olarak yetmiş kilometre mesafede bulunmaktadır. Semt, Akdeniz Bölgesi’nde yer almasına rağmen ilçede karasal iklim koşulları hakimdir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. İlçedeki en yağışlı mevsim kış iken, en kurak mevsim yazdır. Hadi satılık daire tercih etmeyi düşünenler ilçenin bu özelliğini göz önünde bulundurmalı ve çetin kış koşullarına hazır olmalıdır. 

Hadım Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 11.970  kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 5988’i erkek, geriye kalan 5982’si  ise kadındır. Daha açık bir ifade ile %50.02’si kadın, %49.98’i ise erkektir .İlçenin nüfusu dalgalı bir görünüme sahiptir. Ancak son sekiz yılda ilçe nüfusu sürekli olarak azalmıştır. 2018 yılı itibari ile küçük bir artış meydana gelmiştir. Bu nedenle de  popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %0.82 olarak hesaplanmıştır. İlçe mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık. Konya Hadım satılık ev düşünenler bu yerleşim yerlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Taşpınar Mahallesi 
 • Gezlevi Mahallesi
 • Dedemli Mahallesi
 • Bolat Mahallesi
 • Eğiste Mahallesi
 • Armağanlar Mahallesi
 • Aşağışenler Mahallesi
 • Bademli Mahallesi
 • Göynükkışla Mahallesi
 • Gerez Mahallesi
 • Dolhanlar Mahallesi
 • Yağcı Mahallesi
 • Yenikonak Mahallesi

Eğer Hadım satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Hadım satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.