Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karataycancel
Konyacancel

Konya Karatay Satılık Ev

araması için 404 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karatay Satılık Konut Seçmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi 

Karatay satılık konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Karatay İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Konya ülkemizin yedinci en gelişmiş ili olma özelliği taşımaktadır. Buna ek olarak yüzölçümü bakımından da en büyük kentimizdir. Hem İç Anadolu Bölgesi’nde hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunmaktadır. Karatay ilçesi ise, İç Anadolu bölümünde yer almaktadır. İlçe aynı zamanda kentin en gelişmiş üçüncü yerleşim birimidir.  Karatay’dan önce Selçuklu ve Meram ilçeleri gelmektedir.  Semt, kent nüfusunun yaklaşık %14.67’ine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe sahip olduğu doğal güzellikler, çok eskiye dayanan geçmişi ve vaat ettiği şehir yaşamı ile kentin ön plana çıkan yerleşim birimlerindendir.

Karatay Satılık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Karatay satılık ev düşünenlerin ilk olarak, semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu sebeple yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi konumuna değinmek istedik. Gelin bu güzel ilçenin doğasını ve iklimini birlikte daha yakından tanıyalım. Karatay, 2780 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerinde konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha çok kabul gören bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1015 metredir. Bu rakam semt merkezinde 1000 metre civarına düşmektedir. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alması nedeniyle semtte karasal iklim görülmektedir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. İlçedeki arazilerin önemli bir bölümü karstik yapıdadır. Bu sebeple de buharlaşma çok hızlı bir şekilde olmaktadır. Fiziksel çözünmenin fazla olduğu ilçede modern tarım yöntemleri kullanılarak bazı ürünler yetiştirilmektedir. Doğal yapısının zorluklarına rağmen ilçe hızlı bir gelişim göstermiştir. Karatay satılık daire seçecekler kent hayatını ve imkanlarını sonuna kadar yaşama imkanına erişecektir.

Karatay Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiye göre ilçede hayatını sürdürenlerin, daha doğrusu ikamet edenlerin sayısı 323.659 kişiye ulaşmış durumdadır. Semt nüfusunun %50.19’u erkek, geriye kalan %49.81’i ise kadındır. 1987 yılında çıkan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşan semtin nüfusu son 12 yılda sürekli olarak artmıştır. Bugün de semt nüfusu artma eğilimindedir. İlçedeki popülasyonuna artış hızı yaklaşık olarak %2.34’tür.  Bölgedeki popülasyonun artış hızı kent ortalamasını yakalamış durumdadır. Konya Karatay satılık ev tercih etmeyi düşünenler için biz semti meydana getiren mahalleleri nüfuslarına göre sıraladık:

 • Akabe Mahallesi 
 • Ulubatlı Hasan Mahallesi
 • Fetih Mahallesi
 • Çatalhüyük Mahallesi
 • Karakulak Mahallesi
 • Doğuş Mahallesi
 • Karaaslandede Mahallesi
 • Büyük Sinan Mahallesi
 • Gaziosmanpaşa Mahallesi
 • Erenler Mahallesi
 • Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Hacı Yusuf Mescit Mahallesi

Eğer Karatay satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Karatay satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Karatay Satılık Ev
Acıdort MahallesiAğsaklı MahallesiAkabe MahallesiAkbaş MahallesiAkçeşme MahallesiAkifpaşa MahallesiAkörenkışla MahallesiAziziye MahallesiBakırtolu MahallesiBaşak MahallesiBaşgötüren MahallesiBeşağıl MahallesiBüyükburnak MahallesiBüyük Sinan MahallesiÇatalhüyük MahallesiÇataltömek MahallesiÇelebi MahallesiÇengilti MahallesiÇimenlik MahallesiDivanlar MahallesiDoğuş MahallesiElmacı MahallesiEmirgazi MahallesiErenler MahallesiErler MahallesiEsentepe MahallesiFetih MahallesiFevziçakmak MahallesiGaziosmanpaşa MahallesiGöçü MahallesiHacı Hasan MahallesiHacıibalı MahallesiHacısadık MahallesiHacıveyiszade MahallesiHacıyusufmescit MahallesiHamzaoğlu MahallesiHasandedemescit MahallesiHayıroğlu Mahallesiİpekler Mahallesiİsmil Mahallesiİstiklal MahallesiKalenderhane MahallesiKaraaslandede MahallesiKaraaslanüzümcü MahallesiKaraciğan MahallesiKaradona MahallesiKarakaya MahallesiKarakulak MahallesiKatrancı MahallesiKayacıkaraplar MahallesiKeçeciler MahallesiKerim Dede MahallesiKeykubat MahallesiKızören MahallesiKöprübaşı MahallesiKöseali MahallesiKumköprü MahallesiMengene MahallesiMevlanaNakipoğlu MahallesiObruk MahallesiOrhangazi MahallesiOrtakonak MahallesiOrtakonak OSB MahallesiOvakavağı MahallesiSakyatan MahallesiSaraçoğlu MahallesiSarıyakup MahallesiSelimiyeSelimsultan MahallesiSultan Mesud MahallesiSürüç MahallesiŞatır MahallesiŞemsŞemsitebrizi MahallesiTatlıcak MahallesiUlubatlıhasan MahallesiYağlıbayat MahallesiYarma MahallesiYavşankuyu MahallesiYediler MahallesiYenice MahallesiYenikent MahallesiZincirli Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.