/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Meramcancel

Konya Meram Satılık Ev

araması için 446 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Meram Satılık Konut Seçmeyi Düşünenlere Semt Rehberi

Meram satılık konut düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Meram, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan, ancak Akdeniz Bölgesi’nde de toprakları bulunan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Konya, otuz bir ilçeden meydana gelmiştir.  Meram ise bu ilçeler arasında en gelişmiş ve en kalabalık ilinci yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %15.52Si burada yaşamını sürdürmektedir.  İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önceki çağlarda gerçekleşmiştir. Tarih boyunca birçok medeniyete ve kavime ev sahipliği yapan semt, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de geçmektedir. İlçede yer alan bağlar ve bostanlar bölgeye bugünkü ismini vermiştir. İlçe uzun yıllar Bağ-ı Meram, bir başka deyişle meram Bağı olarak anılmıştır.

Meram Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Meram satılık ev tercih edecekler için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin birçok özelliğine değineceğiz. Meram ilçesi, 1949 kilometrekarelik çok geni bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 1016 metredir. Semtte karasal iklim görülmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçede yaşamını sürdürenlerin büyük bir bölüm tarımsal üretim yaparak geçimlerini sağlamaktadır. Bölgede arpa, buğday ve şeker pancarı üretimi yaygındır. Semtten geçen Meram Çayı, tarımsal üretimi olanaklı kılmaktadır. İlçe kamu hizmetleri bakımından da son derece gelişmiştir. İlk ve orta dereceli okulların yanı sıra,  Anadolu ve meslek liseleri de faaliyet göstermektedir. Konya Üniversitesi’nin Eğitim, İlahiyat ve Tıp Fakülteleri burada yer almaktadır.  İlçede her yıl Meram Deresi’nin yakınlarında bahar şenlikleri düzenlenmektedir. Bir mesire yerini andıran bölgede insanların en dinlenme alanı yine bu akarsuyudur.

Meram Satılık Konut Arayanlara İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan güncel TÜİK Raporuna göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı tam olarak 342.315 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %50.16’sı erkek, %49.84’ü ise kadındır. İlçenin popülasyonu 2007-2017 yılları arasında sürekli olarak artmıştır. Ancak 2017 yılından sonra küçük bir düşüş meydana gelmiştir. Bu nedenle de nüfus eğrisi eksi yönlüdür. Popülasyonun artış hızı -%1.01 civarındadır. Konya Merak satılık ev tercih etmeyi düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birinde arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

 • Havzan Mahallesi 
 • Alavardı Mahallesi
 • Aşktan Mahallesi
 • Uzunharmanlar Mahallesi
 • Gödene Mahallesi
 • Kovanağzı Mahallesi
 • Melikşah Mahallesi
 • Uluırmak Mahallesi
 • Aydoğdu Mahallesi
 • Aymanas Mahallesi
 • Yaylapınar Mahallesi

Eğer Meram satılık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Meram satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Meram Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.