/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarayönücancel

Konya Sarayönü Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Sarayönü Kiralık Konut Tercihinde Bulunmak İsteyenlere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sarayönü kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut bulma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Sarayönü Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya iline bağlı Sarayönü ilçesi il merkezine 52 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yüzölçümü 1088 kilometrekare olan ilçe denizden 1068 metre yükseklikte yer almaktadır. Bölge ilçe statüsüne 1959 yılında kavuşmuştur. Sarayönü kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin kuzeyinde Yunak ve Cihanbeyli ilçeleri, güneyinde ve güneydoğusunda Selçuklu ilçesi, doğusunda Cihanbeyli ve Altınekin ilçeleri yer almaktadır. İlçede yer alan Cihanbeyli Platosu’nun güneyinde hafif engebeli düzlükler yer almaktadır. Sarayönü kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede karasal iklim özelliklerinin görüldüğü bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Bitki örtüsü bakımından bozkır bitki örtüsünün hakim olduğu ilçede bazı bölgelerde ise ormanlık araziler yer almaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak sulu tarım faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin büyük bir çoğunluğunu tahıl ürünleri kaplamaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yaşayan yerel halk geçimini büyük ölçüde tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile sağlamaktadır. 

Sarayönü Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 26 bin 875’tir. İlçe nüfusunu n yüzde 49,82’sini (13 bin 389) erkek, yüzde 50,18’ini (13 bin 486) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sarayönü kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Sarayönü kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Bahçesaray Mahallesi, Başhüyük Mahallesi, Batı İstasyon Mahallesi, Boyalı Mahallesi, Büyükzengi Mahallesi, Çeşmelisebil Mahallesi, Değirmenli Mahallesi, Doğu İstasyon Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gözlü Mahallesi, Hatip Mahallesi, İnli Mahallesi, Kadıoğlu Mahallesi, Karabıyık Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Kayıören Mahallesi, Konar Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Kuyulusebil Mahallesi, Ladik Mahallesi, Özkent Mahallesi, Saraç Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Yenicekaya Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Konya ilinin Sarayönü ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Sarayönü uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Sarayönü Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.