/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşkentcancel
Konyacancel

Konya Taşkent Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Taşkent Satılık Konut Alacaklara İlçe Rehberi 

Taşkent satılık konut almayı düşünüyorsanız ve henüz size uygun olan evi seçemediyseniz karamsarlığı kapılmanıza gerek yok. İlgili ilanlar sitemizde sizler için bir araya getirildi. Taşkent, Konya ilinin 31 ilçesinden birisidir. Konya'nın en güney ucunda yer alan ilçe, Karaman ve Antalya illerine ve diğer bir Konya ilçesi olan Hadım ile komşudur. 11 Ağustos 1998 tarihinde Hadim'den ayrılarak ilçe statüsüne kavuşmuştur. Taşkent ilçesi Konya il merkezinin 133 kilometre güneyinde bulunmaktadır.  İlçe Akdeniz Bölgesi'nde yer almasına rağmen, Orta Torosların yüksek rakımlı bir bölgesinde bulunmasından dolayı hem Akdeniz hem de Karasal iklimin özelliklerini gösterir. Taşkent'te genellikle kışlar soğuk ve karlı, yazlar sıcak ve kurak geçer. Taşkent İlçesi diğer birçok yer gibi ataerkil bir yapıya sahiptir. İlçenin temel geçim maddesi tarım ve hayvancılık olduğu için, sosyal hayat da ona göre şekillenmiştir. Ancak bu durum ilçedeki nüfusun özellikle büyük kentlere gitmesine yol açmaktadır. Taşkent İlçesi'ndeki çalışabilir nüfusun %55'i tarım ve hayvancılıkla geçimi temin etmektedir. Geri kalan nüfusun %13'ü ticaretle uğraşmakta, %12'si serbest meslek yapmakta ve %20'si diğer sektörlerde çalışmaktadır. İlçenin dağlık ve sarp bir kesimde yer alması tarım alanlarını ve iş sahasını kısıtlamaktadır. Bu nedenle ilçe dışarıya göç vermektedir. İlçe genelinin okuma düzeyi çok yüksek olup %99'lara kadar ulaşmıştır. İlçede son yıllarda "Taşkent Turizm ve Kiraz Festivali" düzenlenmektedir. Daha önceleri de "Taşkent Turizm ve Bal Festivali" düzenlenmişti. Bu festivallerin amacı bölge halkı ile ilçe nüfusuna kayıtlı olup işleri gereği farklı il ve ilçelerde yaşayan insanları bir araya getirmektir. İlçe tanıtımını hem yurt içinde hem de yurt dışında en güzel şekilde tanıtımını yapmak amaçlanmaktadır. 

Taşkent Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihçesi

Genellikle Avşar boyuna mensup Türkmenlerin Taşkent ve civarına yerleşmeleri 1225-1250 yılları arasında olmuştur. Taşkent ve çevresindeki yerleşim birimleri buradaki Türkmenlerin yerleşik hayata geçmesiyle oluşmuştur. Taşkent Fatih Sultan Mehmet'in Karamanoğulları Beyliği'ne son vermesiyle Osmanlı Devleti'ne iltihak etmiştir. Taşkent'in daha önceki ismi Pirlerkondu'dur. 1930 yılında Konya Valisi İzzet Bey tarafından Taşkent olarak isimlendirilmiş ve daha sonraları bu isimle anılmıştır. Taşkent nahiyesi 4 Temmuz 1987 tarih ve 19507 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 3392 Sayılı kanun gereğince ilçe olmuş, 11 Ağustos 1988 tarihinden itibaren resmi olarak faaliyete geçmiştir. Siz de ilçenin istediğiniz bölgesinden örneğin; Taşkent satılık evler için listeleme sayfalarımızdaki ilanları inceleyebilirsiniz.

Taşkent Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 140 metrekaredir. Taşkent satılık konut fiyatları 83.300 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen satın alam fiyatı 595 Türk Lirasıdır. 

Alternatifler arasında size en uygun olan evi bulmak için en doğru adres EmlakJet. Sitemiz ilgili ilanları sizler için bir araya getirdi. Konya Taşkent satılık evler ya da daireler için listeme sayfalarımıza bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.