Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Yalıhüyük Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Yalıhüyükcancel
Konyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yalıhüyük Satılık konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Yalıhüyük satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Yalıhüyük, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde yer alan Konya iline bağlı, ilin en küçük ve en az nüfusa sahip ilçesidir. Daha öncesinde Bozkır ilçesinin bir kasabası iken 1990 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. İlçenin tarihi çevre ilçeler ve Konya il geneli ile benzer özelliklerde gelişme göstermiştir. Yaklaşık 299 yıl öncesi toprak kayması görülmesinin ardından Suğla Gölü yakınına taşınıldığı bilinmektedir. Yeni yerleşim yerinin seçilmesinde göl alanının daralması ve gölden daha fazla yararlanma arzusunun olduğu bilinmektedir. İlçe merkezindeki Hüyük ve çevresi ‘Sit Alanı’ ilan edildiği için imara kapalıdır. Hüyük’te arkeolojik bir araştırma gerçekleştirilmediği için ilçe tarihine kaynak olacak bilgilere henüz ulaşılamamıştır. İlçe engebesiz bir alanda kurulmuştur ve tarım arazisi için kullanılan verimli topraklara sahiptir. İlçe halkı geçimini tarım faaliyetlerinden sağlamaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Toros Dağlarındaki gölcük yaylası her yıl yaylacılık için kullanılmaktadır. 

Yalıhüyük Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Yalıhüyük’te ev almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Seydişehir ilçesi,
 • Güneyinde Ahırlı ilçesi,
 • Doğusunda Bozkır ilçesi,
 • Batısında Akseki ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 1.785’tir. Bu sayının yüzde 50,64’ü kadın, yüzde 49,36’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 94 kilometrekare, rakımı ise 1.002 metredir. Konya Yalıhüyük satılık ev arayışında olanlar için ilçede 4 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerin nüfus bilgileri şöyledir;

 • Aşağı Mahallesi nüfusu 867 kişi,
 • Sarayköy Mahallesi nüfusu 76 kişi,
 • Yukarı Mahallesi nüfusu 716 kişi,
 • Arasöğüt Mahallesi nüfusu ise 126 kişidir.

Yalıhüyük Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya Yalıhüyük’te bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.089 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.274 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 216.030 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Konya Yalıhüyük Aşağı Mahallesi satılık daire ya da Konya Yalıhüyük bölgesinde satılık tarlalar ve evler ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.