Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Yunak Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Yunakcancel
Konyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yunak Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Yunak satılık konut arayışı içerisinde olanlar için,  arama sürecini kolaylaştıracak yeni bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Yunak, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Konya’nın Akdeniz Bölgesi’nde de toprakları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak şehir ülkemizin en gelişmiş yedinci yerleşim birimidir. Yüzölçümü bakımından ise en büyük ilidir. Otuz bir ilçeden meydana gelen Konya’nın on altıncı en gelişmiş semti ise Yunak’tır. Semtin ismini nereden aldığına dair çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Yunak, eski Türkçe’de “yıkanma” anlamına gelmektedir. İlçeden geçen Karataş deresinde çamaşır ve hayvanlarını yıkayanların semte bu ismi verdiği düşünülmektedir. Bir başka rivayete göre ise semtte yetiştirilen ak yünlü koyunlar “Yün Ak” olarak adlandırılmıştır. Bu isim zamanla Yunak’a dönüşmüştür.

Yunak Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Yunak satılık daire bakanlar için ilçe hakkında hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değindik. Yunak ilçesi, 1953 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Semt kent merkezinden yaklaşık olarak 190 kilometre uzakta yer almaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan semtin doğusunda Cihanbeyli ve Kadınhanı, güneyinde ise Tuzlukçu ve Ilgın, kuzeyinde ise Çeltik ilçesi yer almaktadır. Semt aynı zamanda batıda Afyon’un Emirdağ, kuzeydoğusunda ise Ankara’ya bağlı Polatlı ve Haymana ilçeleri ile de komşudur. Semt, 2080 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Buna ek olarak ilçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 1100 metredir.Semtin doğusunda büyük düzlükler yer almaktadır. İlçenin kuzeyinde yer alan Yukarı Sakarya ile Turgut Ovası çok verimli bir arazidir. Gökpınar Deresi tarafından sulanan ilçede, karasal iklim koşulları görülmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar is esoğuk ve kar yağışlıdır. Yunak satılık ev tercih edeceklerin bu özelliklere dikkat etmesi gerekmektedir. 

Yunak Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu 

Yunak semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 23.093’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49.95’i erkek,  %50.0.5’i ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semtin nüfusu 2007-2017 yılları arasında azalmıştır. 2018 yılında ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Bu sebeple de nüfus grafiği yukarı yönlüdür. İlçedeki popülasyonun artış hızı %5.55 olarak hesaplanmıştır. Semt, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Mezra, kom ya da çiftlik gibi köy altı yerleşimleri ise bulunmamaktadır. Konya Yunak satılık ev tercih edecekler için ilçedeki önemli yerleşim birimlerini gelişmişliklerine göre sıraladık:

 • Kuzuören Mahallesi 
 • Eşme Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Selçuk Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Karataş Mahallesi
 • Saray Mahallesi
 • Koçyazı Mahallesi
 • Kıllar Mahallesi
 • Piribeyli Mahallesi
 • Sülüklü Mahallesi
 • Turgut Mahallesi

Eğer Yunak satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın almayı düşünebilir veya sahibinden Konya Yunak satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.