Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aslanapacancel
Kütahyacancel

Kütahya Aslanapa Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Aslanapa Satılık konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Aslanapa satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Aslanapa, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan Kütahya iline bağlı bir ilçedir. Kütahya’nın merkezine 40 kilometre mesafede bulunur. İlin güneybatısında yer alır, yeryüzü şekilleri bakımından dağlar, ovalar ve yaylalarla kaplıdır. Bitki örtüsü makilik ve ormanlıktır. Ormanlarda çam ve meşe hekimdir. Karasal iklim özellikleri yaşanmaktadır. Ayrıca İç Anadolu ile Ege Bölgesi arasında bulunduğundan geçiş bölgesi iklimsel özellikler de yaşanmaktadır. Yöre halkının başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Tarımda makineleşme, gübreleme ve ilaçlama teknikleri gelişme göstermiştir.Doğal zenginliklerinin yanı sıra tarihi zenginlikleri de görülmeye değerdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Aslanapa Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Aslanapa’da ev almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Kütahya Merkez ve Tavşanlı ilçesi,
 • Güneyinde ve doğusunda Altıntaş ilçesi,
 • Batısında Emet ve Çavdarhisar ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 9.224’tür. Bu sayının yüzde 50,66’sı kadın, yüzde 49,34’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 731 kilometrekare, rakımı ise 1.030 metredir. Kütahya Aslanapa satılık ev arayışında olanlar için ilçede 4 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerin nüfus bilgileri şöyledir;

 • Pınarbaşı Mahallesi nüfusu 283 kişi,
 • Hürriyet Mahallesi nüfusu 366 kişi,
 • Yalnızsaray Mahallesi nüfusu 410 kişi,
 • Cumhuriyet Mahallesi nüfusu ise 978 kişidir. 

Aynı zamanda ilçede 31 adet köy bulunmaktadır. Bazıları şunlardır; Çamırdık, Çömlekçi, Örenköy, Ortaca, Musaköy, Çukurca, Gölbaşı, Karadeğin, Göynükören, Esenköy, Haydarlar, Emrez, Nuhören, Terziler, Yağcılar, Tokuli Şenişler, Saray ve Pazarcık köyü. 

Aslanapa Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Kütahya'da bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.089 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.133 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 180.240 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Kütahya Aslanapa Cumhuriyet Mahallesi satılık daire ya da Kütahya Aslanapa bölgesinde satılık tarlalar ve evler ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.