Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çavdarhisarcancel
Kütahyacancel

Kütahya Çavdarhisar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çavdarhisar Satılık Konut Bakanlar İçin Genel Bilgiler

EmlakJet ile ev ilanlarına bakarken bölge hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Çavdarhisar satılık konut arayışınızda ilçe hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz. Çavdarhisar Kütahya ilinin bir ilçesidir. Kütahya'ya 58 kilometre uzaklıkta yer alır. İlçe kimliği kazanmadan önce Emet ilçesine bağlı bir kasaba olan Çavdarhisar daha sonra ilçe olmuştur. Çavdarhisar Tarihi zenginliğe olan bir ilçedir. Kütahya'nın 48 kilometre güney batısında yer alan ilçenin yüzölçümü 298 km2, rakımı ise 1004 metredir. Arazi çoğunlukla ovalık ve bazı kesimleri de ormanlardan oluşur. İlçede Ege ve İç Anadolu'nun karasal iklimi görülür. Çavdarhisar’da halk tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Hayvancılık çoğunlukla köylerde yaygındır. Keçi yetiştiriciliği dağa yakın olan köylerde yapılır. Bölgede çiftçiler çoğunlukla buğday, nohut ve şeker pancarı yetiştirmektedir. Sebze ve meyve yetiştiriciliği yaygın olmamakla birlikte domates, biber, marul, salatalık, ıspanak, lahana gibi sebzelerle; elma, armut, kiraz, vişne, çilek gibi meyveler yetişmekte, özellikle Hacıkebir de yetiştirilen çilek son derece lezzetli olup Hacıkebir çilekleri yerel bir üne de sahiptir. Son zamanlarda özellikle patates üretiminde önemli artış olmuştur. İlçede balıkçılık faaliyetleri de bulunmaktadır. İlçe Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun en büyük Kara Alabalık Tesisine sahiptir.

Çavdarhisar Satılık Konut Arayanlara İlçenin Tarihi

Aizanoi Antik Kenti’nin adının; Koca Çay ırmağının yukarı kesiminde, tanrıça Meter Steunene’nin kutsal mağarası civarında yaşayan Frigyalıların su perisi Erato ile efsanevi kral Arkas’ın birleşmesinden ortaya çıktığı sanılan antik kaynaklarda adı Azan olarak geçen mitoloji kahramanından geldiği düşünülmektedir. Roma İmparatorluk döneminde; tahıl ekimi, şarap ve yün üretimi sayesinde zenginleşmiş ve ünü bölge sınırlarını aşmış olan Aizanoi’de kesin kentleşme bulgularına ancak 1. yüzyılın sonlarına doğru rastlanmaktadır. En parlak dönemini ise 2. yüzyılda yaşamıştır. Erken Bizans döneminde piskoposluk merkezi iken 7. yüzyıldan itibaren önemini yitirmiştir. Tapınak düzlüğü Ortaçağ’da hisara dönüştürülmüştür. Selçuk Beyliği döneminde Çavdar Tatarları boyu tarafından üs olarak kullanılmıştır. 1926 yılından itibaren de Alman Arkeoloji Enstitüsü tarafından kazı çalışmalarına başlanılmıştır. .Kazı çalışmaları halen devam etmektedir. Aizanoi’den günümüze kalan yapı kalıntılarının büyük bir kısmı Roma İmparatorluk dönemi eserleri olup, antik kentte bulunan Zeus tapınağı, dünyanın ilk borsası, sütunlu yol, stadyum-amfi tiyatro kombinasyonu, bugün bile geçmişe hizmet eden antik köprüler, mozaikli hamam ile Roma hamamı önemli yapılardır. Siz de bu ilçede bir ev istiyorsanız Kütahya Çavdarhisar satılık müstakil evler ilanlarını listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz.

Çavdarhisar Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporunda yer alan verilere göre ilçedeki satılık evlerin ortalama büyüklükleri 120 metrekaredir. Çavdarhisar satılık konut fiyatları ortalama 112.680 Türk Lirasıdır. Metrekareye denk düşen satış fiyatı 939 Türk Lirasıdır. 

Bütçeniz hazırsa EmlakJet ile ev ilanlarına ulaşabilirsiniz. Ülkenin istediğiniz il ya da ilçesindeki ilanları sizler için bir araya topladık. Çavdarhisar da satılık daire fiyatları için de listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.