Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şaphanecancel
Kütahyacancel

Kütahya Şaphane Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Şaphane Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Şaphane satılık konut arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Şaphane, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Kütahya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kütahya, Ege Bölgesi’nin İç batı Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir yerleşim birimidir. Simav yakınlarında yer alan Şaphane ilçesinin bilinen ilk ismi Synaus’tur. Roma ve Bizans İmparatorluğu2nun egemenliğinde uzun yıllar kalan ilçede, Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Germiyanoğulları Beyliği kurulmuştur. İlçe, 1381 yılında Yıldırım Beyazıd dönemimde Osmanlı topraklarına katılmıştır. Semt merkezinde ilk yerleşim de bu tarihten sonra başlamıştır. İlçeden çıkarılan şap madeni, önemli bir ticari üründür. İlçeden uzun yıllar çıkarılan bu maden, semte adını da vermiştir.

Şaphane Satılık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Şaphane satılık ev arayanların ilçe hakkında öğrenmeleri gereken ilk şey bölgenin coğrafi özellikleri ve iklimidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek bölgeye yerleşenler için yazının bu kısmı özellikle önemlidir. İlçe, 251 kilometrekarelik oldukça küçük bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği, bir başka ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1000 metredir. İlçe, kentin güney batısında bulunmaktadır. Engebeli bir arazi üzerine konumlanmış olan ilçe Şaphane Dağı’nın batısında yer almaktadır. İlçe aslında bir akarsu vadisinin tabanı üzerinde yer almaktadır. Semtin doğu hattında Gediz ilçesi, batısında Simav, kuzeybatısında Hisarcık, güneyinde ise Uşak ili ile güneybatısında Pazarlar ilçesi bulunmaktadır. Buna ek olarak semt Manisa iline bağlı Selendi ilçesinin de sınır komşsuudur. İlçede Akdeniz iklimi ile karasal iklim özellikleri bir arada yaşanmaktadır. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar ılık ve yağışlıdır. Semtte yıllık ortalama yağış bir metrekareye 710 kilogramdır. İlçedeki ortalama sıcaklıklar 11.8 derece civarındadır. Şaphane satılık daire arayanların özellikle başka il ve ilçelerden gelenlerin bu durumu önemsemeleri gerekmektedir. 

Şaphane Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Nüfus Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede hayatını devam ettirenlerin sayısı 6366  kişiye ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun %48.42’si erkek, geriye kalan %51.58’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Bölgenin popülasyonu 2012 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak azalmıştır. Bugün ise artma eğilimindedir. İlçe popülasyonun artış hızı %1.5’tir. İlçe yedi mahalle ve on iki köyden meydana gelmiştir. Mezra, kom ya da çiftlik gibi köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Kütahya Şaphane satılık ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık.  Siz de kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir mahalleyi tercih ederek, araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz. Böylece arayış sürecinizi kısaltabilirsiniz:

  • Türegün Mahallesi 
  • Pazar Mahallesi
  • Hacı Hasanlar Mahallesi
  • Subaşı Mahallesi
  • Karacaderbent Mahallesi
  • Karağıl Mahallesi
  • Kalabak Mahallesi

Eğer siz de Şaphane satılık konut düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Şaphane satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.