Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kütahya Satılık Ev

araması için 168 ilan bulundu
search
Kütahyacancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
KÜTAHYA
GEDİZ
ŞAPHANE
EMET
TAVŞANLI
ALTINTAŞ
TÜM İLÇELER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kütahya Satılık Konut Düşünenler için İl Rehberi

Kütahya satılık konut arayışınızda yalnız değilsiniz. Kente dair tüm önemli bilgileri sizin için bu yazıda derledik. Gelin Kütahya’yı birlikte daha yakından tanıyalım. Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Kütahya ili, İç Anadolu Bölgesi ile Ege Bölgesi arasında bir kavşak noktasında yer almaktadır. Kentin kuzey ve kuzeybatısında Bursa, kuzeydoğusunda Bilecik, doğusunda Eskişehir, güneydoğusunda Afyonkarahisar, güneyinde Uşak, güneybatısında Manisa ve batısında ise Balıkesir’in çeşitli ilçeleri yer almaktadır. Şehir, 11.977 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerinde bulunmaktadır. Kütahya’nın denizden yüksekliği ise 969 metre olarak ölçülmüştür. Bu yükselti, kuzeybatı-güneydoğu hattında 1000  metreyi aşmaktadır. Oldukça verimli tarım arazilerinin bulunduğu şehir, doğal güzellikleri ve hızla gelişen ekonomisi ile bugün Türkiye’nin önemli illerinden biri haline gelmiştir. 

 

Kütahya Satılık Satılık Tercih Edeceklere Kentin Coğrafi Özellikleri 

Özellikle başka bir şehirden gelerek, Kütahya satılık ev arayışı içerisine girenler kentin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kütahya ili, Ege, Marmara ve İç Anadolu Bölgeleri arasında bir geçiş teşkil ettiğinde ilde yeryüzü şekilleri ve iklim koşulları değişiklik gösterir. Kent sıcaklık şartları bakımından İç Anadolu Bölgesi’ni andırırken, yağış rejimi bakımından Ege Bölgesi’nin iklim karakteristiklerini taşımaktadır. Verimli tarım arazileri de kentin bu özelliğinden payını almış durumdadır. Kurak iklimle nemli iklim arasında kalan ilin kuzey kısmı çok daha serindir. İlçe merkezinde ise genellikle karasal iklim hakimdir. Bu sebeple, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. 

 

Kütahya Satılık Konut Bakanlara İlçe Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre kentte yaşamını sürdürenlerin sayısı 577.941’e ulaşmıştır. Bu kişilerin 284.675’i erkek, geriye kalan 293.266’sı ise kadındır. Bölgede kilometrekareye düşen kişi sayısı ise 48’dir. Bu rakam merkezde yükselmekte ve 108’e ulaşmaktadır. Kütahya ili 13 ilçe, 28 belediye ve bu belediyelere bağlı 222 mahalle ile 546 köyden oluşmaktadır. Kütahya satılık daire tercih edecekler arayışlarını aşağıdaki ilçelerden birinde yoğunlaştırabilirler :

 

 • Merkez
 • Tavşanlı
 • Simav
 • Gediz
 • Emet
 • Altıntaş
 • Domaniç
 • Hisarcık
 • Aslanapa
 • Dumlupınar

 

Merkez, Tavşanlı ve Simav ilçelerinde çekirdek ailelere yönelik konut tipleri daha yaygınken, üniversite yerleşkesinin etkisi ile Dumlupınar ilçesinde küçük daireler ile daha sık karşılaşılmaktadır. Kütahya eşyalı satılık apart daire arayışında olan birçok öğrenci vardır. 

 

Kütahya Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

Eğer Kütahya satılık konut tercihinizde kararlı iseniz, hiç vakit kaybetmeden bir emlakçıya danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, kentteki evlerin ortalama kullanım alanı 105 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim kira bedeli ise 6 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Kütahya satılık ev düşünen bir kişinin her ay yaklaşık 647 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekmektedir. Bu bedel konut tipine göre ve konutun yer aldığı ilçe ile mahalleye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Kütahya sporkent satılık daire tercihinde bulunan bir kişi 563 TL ,  Kütahya Fatih mahallesi satılık daire seçimi yapan kişi ise aylık 622 TL harcama yapmak durumunda kalabilir. Kütahyada satılık ev fiyatları aşağıdaki gibi değişmektedir : 

 

 • 1+1, 55 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip daireler 539 Türk Lirası 
 • 2+1, 100 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip daireler 557 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip daireler 673 Türk Lirası 
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.