/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Darendecancel

Malatya Darende Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Darende Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Darende satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Darende Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Darende’nin toplam yüzölçümü 1.540 kilometrekaredir. Darende satılık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğusunda Hekimhan, batısında ve kuzey kesimlerinde Sivas, güneyinde Akçadağ ve Elbistan, kuzeyinde ise Kuluncak ve Kangal ilçeleri yer almaktadır. Güneydoğu Toroslar’ın bir kısmı ilçe toprakları içerisinde yer almaktadır. İlçe su kaynakları bakımından oldukça zengindir. Bu kaynaklardan en önemlisi Tohma Çayı’dır. Denizden yüksekliği 1.006 metre olan ilçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Darende satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede belli başlı hububat ve meyve ürünlerinin yetiştirildiği bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Darende Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 29 bin 45’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,37’si (14 bin 631) erkek, yüzde 49,63’ünü (14 bin 414) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Darende satılık daire tercih etmek isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 67 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Darende satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağılbaşı Mahallesi, Ağılyazı Mahallesi, Akbaba Mahallesi, Akçatoprak Mahallesi, Akova Mahallesi, Aşağıulupınar Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Balaban Mahallesi, Barındır Mahallesi, Başdirek Mahallesi, Başkaya Mahallesi, Baytarbağı Mahallesi, Beybağı Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Çınar Mahallesi, Çukurkaya Mahallesi, Gaziköy Mahallesi, Gökçeören Mahallesi, Gökyar Mahallesi, Göllüce Mahallesi, Güdül Mahallesi, Günerli Mahallesi, Günpınar Mahallesi, Hacıderviş Mahallesi, Hacılar Sıragöz Mahallesi, Hacılar Şeyhli Mahallesi, Hacolar Mahallesi, Heyiketeği Mahallesi, Hisarcık Mahallesi, Hisarkale Mahallesi Ilıca Mahallesi Irmaklı Mahallesi İbrahimpaşa Mahallesi Kaldırım Mahallesi Karabacak Mahallesi, Karabayır Mahallesi, Karaoğuz Mahallesi, Kavak Mahallesi, Kaynak Mahallesi, Kerimli Mahallesi Kılıçbağı Mahallesi Kölükler Mahallesi Kurudere Mahallesi Kuzpınar Mahallesi Medişeyh Mahallesi, Mehmet Paşa Mahallesi, Mollauşağı Mahallesi, Nadir Mahallesi, Nurkuyusu Mahallesi, Ozan Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Sandıkkaya Mahallesi, Sayfiye Mahallesi, Sungur Mahallesi, Şendere Mahallesi, Şuğul Mahallesi, Uzunhasan Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Yarımca Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Yazıköy Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenipınar Mahallesi, Yeşiltaş Mahallesi, Yukarıulupınar Mahallesi ve Zaviye Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Malatya ilinin Darende ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Darende da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Darende Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.