/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğanşehircancel

Malatya Doğanşehir Satılık Ev

araması için 17 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Doğanşehir Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda yardımcı oluyoruz. Doğanşehir satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Doğanşehir Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Malatya il merkezine 58 kilometrelik bir mesafede yer alan Doğanşehir ilçesinin denizden yüksekliği 1290 metredir. Malatya ilinin dağlık arazileri üzerinde kurulan ilçenin bir kısmı da ovalık arazi üzerinde yer almaktadır. Doğanşehir satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğusunda Adıyaman iline bağlı Çelikhan ilçesi batısında Kahramanmaraş iline bağlı Elbistan ilçesi kuzeyinde, Akçadağ ve Yeşilyurt ilçeleri, güneyinde ise Adıyaman iline bağlı Besni ve Gölbaşı ilçeleri yer almaktadır. Doğanşehir satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçenin karasal iklim ve Akdeniz ikliminin etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu sebep ile ilçede yazlar oldukça sıcak geçmekte olup akarsuların debisi düşmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sulu tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede üretimi yapılan tarım ürünlerinden başlıcaları: kayısı, elma, şeker pancarı, tütün ve şeker pancarıdır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri genellikle et besiciliği şeklindedir. İlçe ekonomik anlamda her geçen gün kalkınmaktadır bu sebep ile ilçede konut arayan kişilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Doğanşehir Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 39 bin 454’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,95’ini (20 bin 103) erkek, yüzde 49,05’ini (19 bin 351) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Doğanşehir satılık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 37 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Doğanşehir satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Altıntop Mahallesi, Beğre Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çığlık Mahallesi, Çömlekoba Mahallesi, Dedeyazı Mahallesi, Doğu Mahallesi, Erkenek Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eskiköy Mahallesi, Fındık Mahallesi, Gövdeli Mahallesi, Günedoğru Mahallesi, Gürobası Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Hudut Mahallesi, Kadılı Mahallesi, Kapıdere Mahallesi, Karanlıkdere Mahallesi, Karaterzi Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kelhalil Mahallesi, Kurucaova Mahallesi, Küçüklü Mahallesi, Örencik Mahallesi, Polat Mahallesi, Polatdere Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Savaklı Mahallesi, Söğüt Mahallesi, Suçatı Mahallesi, Sürgü Mahallesi, Şatıroba Mahallesi, Topraktepe Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yolkoru Mahallesi ve Yuvalı Mahallesi’dir.

Sizle de satılık daire tercihini Malatya iline bağlı Doğanşehir ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Doğanşehir de uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.