/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğanyolcancel

Malatya Doğanyol Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğanyol Satılık Konut İsteyenlere İlçe Kılavuzu 

Doğanyol satılık konut düşünen okuyucularımıza yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık. Doğanyol, Malatya'nın bir ilçesidir. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan Doğanyol ilçesinin tarihi çok eskilere dayanır. Doğanyol'un eski ismi Keferdiz olarak geçmesine rağmen, kaynaklarda Kefersut veya Kefersük olarak geçmektedir. İlçenin tarihi çok eskiye dayanmasına rağmen kayda değer tarihi eser bulunmamaktadır. Osmanlı İmparatorluğu zamanında şimdiki Adıyaman ilinin Kâhta ilçesine bağlı olan Doğanyol, daha sonra Elazığ iline, Cumhuriyetten sonra da Malatya iline bağlanmıştır. İlçe Malatya'ya 90 kilometre mesafede olup, ilçenin doğusunda Diyarbakır ilinin Çüngüş ve Çermik ilçeleri, batıda Pütürge ilçesi, güneyde Adıyaman ilinin Gerger ilçesi, kuzeyde Elazığ ilinin Sivrice ilçesi ile komşudur. İlçenin yüzölçümü 233 km2 dir. İlçenin 1 belediyesiyle 16 Mahalle, 26 mezrası bulunmaktadır. İlçede çalışma hayatı genellikle tarıma dayanmaktadır. Okuma yazma oranı her sene itibariyle yükselmektedir. Karakaya Barajı ilçe sınırları içerisindedir. Tarım için su ihtiyacı bu barajdan sağlanmaktadır. Kayısı yetiştiriciliği ilçedeki en önemli gelir kaynağıdır. Son yıllar çilek ve nar yetiştiriciliği de artmaktadır. İlçenin doğal ve tarihi yapılar bakımında zengindir. Burada özellikle nar çok yetiştirilir. Her sene Nar Festivali yapılmaktadır. Burada yapılan festivalle birçok kişi katılmaktadır. Burada bulunan Narların tadı çok lezzetlidir. Buraya gittiğinizde mutlaka denemelisiniz. Burada dikkat çeken diğer iki meyve ise kaysı ve çilek de ilçede yetişir. Çilek ve kaysılar çok tatlıdır. Ayrıca ilçenin Yaylaları da meşhurdur. Burada yaz mevsiminde yöre halkı yaylarda hayvancılık yapmaktadır. Yaylaların serin havası, Soğuk suyu ve yeşilliği ile burada bulunan insanları cezbetmektedir.

Doğanyol Satılık Konut Arayanlara Bölgenin Nüfusu

Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre ilçenin 2018 senesine ait nüfusu 4.420’dir. Bu nüfusun %50,61’i erkek ve %49,39’u kadındır. Bu nüfus, 2.237’si erkek ve 2.183’ü kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu eşit cinsiyet dağılımı gösterir. Doğanyol’un 2017 yılı nüfusu ise 3.981 kişiden oluşur. Bölge nüfusu bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %11,03’dür. Önceki yıla göre artış miktarı ise 439’dur. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Doğanyol satılık müstakil ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Doğanyol Satılık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri

İlçeden bulunan toplam mahalle sayısı 16’dır. Doğanyol satılık konut bakabileceğiniz başlıca mahalleleri şunlardır;

 • Yeşilköy Mahallesi,
 • İsak Mahallesi,
 • Çolak Mahallesi,
 • Yalınca Mahallesi,
 • Akkent Mahallesi,
 • Ulutaş Mahallesi,
 • Behramlı Mahallesi,
 • Poyraz Mahallesi,
 • Burç Mahallesi,
 • Damlı Mahallesi,
 • Gevheruşağı Mahallesi,
 • Gökçe Mahallesi,
 • Gümüşsu Mahallesi,
 • Koldere Mahallesi,
 • Konurtay Mahallesi ve 
 • Mezra Mahallesidir.

Ev almaya kararlıysanız ve bütçenizi belirlediyseniz önünüzde hiçbir engel yok. EmlakJet aracılığı ile ev ilanlarına hemen ulaşabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere sahip olan evleri incelemek için Doğanyol da sahibinden satılık ev ya da emlakçıdan satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Doğanyol Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.