/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pütürgecancel

Malatya Pütürge Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Pütürge Satılık Konut Bakanlara Bölge Hakkında Genel Bilgiler 

EmlakJet sayesinde Pütürge satılık konut ararken bölge hakkında bilgi sahibi alabilirsiniz. Pütürge, Malatya ilinin bir ilçesidir. Malatya'ya 74 kilometre mesafededir. İlçe, arazi olarak engebelidir. Düz arazi yok denecek kadar azdır. İlçe toprakları Fırat Nehri'ne dökülen Şiro Çayı'nın geniş vadisinin tabanı ile bu vadi etrafında bulunan dağlık kesimlerden oluşur. Yerleşim yerleri dağlık ve tepelik alanlarda yoğunlaşmıştır. Bunun için tarıma elverişli arazileri dağ ve tepelerin yamaçlarında bulunmaktadır. İlçede dil olarak Türkçe, Kürtçe ve Zazaca kullanılmaktadır. İnanç bakımından Sünni ve az da olsa Alevi köylerinin yer aldığı bölgede tarımcılık, hayvancılık ve arıcılık başta gelen geçim kaynaklarıdır. Pütürge halkının büyük çoğunluğu tekstil sektöründe çalışmaktadır. 1877 yılında bucak haline getirilerek Adıyaman'ın Kâhta ilçesine bağlanmıştır. 1892 yılında ilçe olarak mülki taksimatta Elazığ iline bağlanan Pütürge, Cumhuriyetin ilanıyla Malatya'ya bağlanmıştır. Malatya Pütürge adının kökeni belirsizdir, eğer Kars ve çevresinde kullanılan kelimenin uzantısı ise bu bölgede bu şişenin üretimi yapılmış olabilir. Bir ihtimal ise 93 harbinin akabinde Anadolu'ya' göçen yüz binlerce göçmenden Malatya ve çevre bölgesine yerleştirilen Müslüman Boşnakların Poturce adının yöreye uymuş şekliydi. Eski adı olan "Şîro" ise kökeni orta-farsça (Pahlavi/Pehlevi) kuzey ağzında "Şer/ Şîr" olan ve "Aslan" anlamına gelen bir kelimeydi. 

Pütürge Satılık Konut Bakanlara İlçenin Gezi noktaları

İlçe doğal ve tarihi güzelliklere sahip olması bakımından oldukça dikkat çekmektedir. Nemrut Dağı Milli Parkı, Bu Milli park ilçeye bağlı olan Büyüközü köyü ile Kahta ilçesi sınırında yer alır. Burası birçok eski kalıntıya sahiptir. Park Helenistik dönemi sergiler. Burada birçok tarihi yapı vardır. Bunlar mezar taşları, Heykeller ve çeşitli kalıntılar bulunur. İlçede bulunan bu parka mutlaka uğramalısınız. Sonuç olarak burada Şiro Çayına bakan Kerar ya da Gerar Kalesi harabeleri, Tepehan’daki han, Ormaniçi köyündeki Aslan Kabartması, Nan-ı Guni, Battalgazi ziyareti, Kubbe Dağı ile oradaki kaynak, Nemrut Dağı Milli Parkı, yemyeşil sırtlardaki ve düzlüklerdeki yaylalar vb. bunlar ilçede gezilicek yerlerdir. Siz de bu ilçede bir evde yaşamak istiyorsanız Pütürge de satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

Pütürge Satılık Konut Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki satılık konutların alanları ortalama olarak 240 metrekareden oluşur. Pütürge satılık konut fiyatları 186.240 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 776 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 13 senedir. Yani bir ev kendi satış fiyatını kira vasıtasıyla 13 senede öder. 

Yukarıda bulunan ortalama verilere dayanarak ev bütçenizi hazırladıysanız ilgili ilanlar EmlakJette. İlçenin istediğiniz kısmından örneğin en çok tercih edilen bölgelerden olan Malatya Pütürge de satılık daire ilanları sitemiz sayesinde size çok yakın.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Pütürge Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.