Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pütürgecancel
Malatyacancel

Malatya Pütürge Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Pütürge Satılık Konut Bakanlara Bölge Hakkında Genel Bilgiler 

EmlakJet sayesinde Pütürge satılık konut ararken bölge hakkında bilgi sahibi alabilirsiniz. Pütürge, Malatya ilinin bir ilçesidir. Malatya'ya 74 kilometre mesafededir. İlçe, arazi olarak engebelidir. Düz arazi yok denecek kadar azdır. İlçe toprakları Fırat Nehri'ne dökülen Şiro Çayı'nın geniş vadisinin tabanı ile bu vadi etrafında bulunan dağlık kesimlerden oluşur. Yerleşim yerleri dağlık ve tepelik alanlarda yoğunlaşmıştır. Bunun için tarıma elverişli arazileri dağ ve tepelerin yamaçlarında bulunmaktadır. İlçede dil olarak Türkçe, Kürtçe ve Zazaca kullanılmaktadır. İnanç bakımından Sünni ve az da olsa Alevi köylerinin yer aldığı bölgede tarımcılık, hayvancılık ve arıcılık başta gelen geçim kaynaklarıdır. Pütürge halkının büyük çoğunluğu tekstil sektöründe çalışmaktadır. 1877 yılında bucak haline getirilerek Adıyaman'ın Kâhta ilçesine bağlanmıştır. 1892 yılında ilçe olarak mülki taksimatta Elazığ iline bağlanan Pütürge, Cumhuriyetin ilanıyla Malatya'ya bağlanmıştır. Malatya Pütürge adının kökeni belirsizdir, eğer Kars ve çevresinde kullanılan kelimenin uzantısı ise bu bölgede bu şişenin üretimi yapılmış olabilir. Bir ihtimal ise 93 harbinin akabinde Anadolu'ya' göçen yüz binlerce göçmenden Malatya ve çevre bölgesine yerleştirilen Müslüman Boşnakların Poturce adının yöreye uymuş şekliydi. Eski adı olan "Şîro" ise kökeni orta-farsça (Pahlavi/Pehlevi) kuzey ağzında "Şer/ Şîr" olan ve "Aslan" anlamına gelen bir kelimeydi. 

Pütürge Satılık Konut Bakanlara İlçenin Gezi noktaları

İlçe doğal ve tarihi güzelliklere sahip olması bakımından oldukça dikkat çekmektedir. Nemrut Dağı Milli Parkı, Bu Milli park ilçeye bağlı olan Büyüközü köyü ile Kahta ilçesi sınırında yer alır. Burası birçok eski kalıntıya sahiptir. Park Helenistik dönemi sergiler. Burada birçok tarihi yapı vardır. Bunlar mezar taşları, Heykeller ve çeşitli kalıntılar bulunur. İlçede bulunan bu parka mutlaka uğramalısınız. Sonuç olarak burada Şiro Çayına bakan Kerar ya da Gerar Kalesi harabeleri, Tepehan’daki han, Ormaniçi köyündeki Aslan Kabartması, Nan-ı Guni, Battalgazi ziyareti, Kubbe Dağı ile oradaki kaynak, Nemrut Dağı Milli Parkı, yemyeşil sırtlardaki ve düzlüklerdeki yaylalar vb. bunlar ilçede gezilicek yerlerdir. Siz de bu ilçede bir evde yaşamak istiyorsanız Pütürge de satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

Pütürge Satılık Konut Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki satılık konutların alanları ortalama olarak 240 metrekareden oluşur. Pütürge satılık konut fiyatları 186.240 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 776 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 13 senedir. Yani bir ev kendi satış fiyatını kira vasıtasıyla 13 senede öder. 

Yukarıda bulunan ortalama verilere dayanarak ev bütçenizi hazırladıysanız ilgili ilanlar EmlakJette. İlçenin istediğiniz kısmından örneğin en çok tercih edilen bölgelerden olan Malatya Pütürge de satılık daire ilanları sitemiz sayesinde size çok yakın.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.