/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yazıhancancel

Malatya Yazıhan Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yazıhan Satılık konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Yazıhan satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Yazıhan, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin batısında yer alan Malatya iline bağlı bir ilçedir. Malatya’nın merkez ilçesine 40 kilometre mesafede bulunur. İlçe yeryüzü şekli itibariyle güneyden kuzeye bir eğim göstermektedir. Kuzey tarafından dağlık ve vadilik alanlar, arazinin yüzde 50’sini oluşturmaktadır. İlçenin diğer yarısı yarı sulu düz arazi olmakla birlikte tarıma ve yerleşime müsaittir. Yöre halkının başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Tarımda makineleşme, gübreleme ve ilaçlama teknikleri gelişme göstermiştir. Kültürel alanda el dokuması halıcılık gelişmiştir. İlçede tarihi eser olarak Fethiye Mahallesi Hasan Patrik Camii, 1556 yılında Beylerbeyi Abdullah Selamoğlu Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır. Milattan önceki bir tarihe ait olduğu düşünülen İriağaç Mahallesi Ünür mezrası kalesi de oldukça önemlidir. 

Doğal zenginliklerinin yanı sıra tarihi zenginlikleri de görülmeye değerdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Yazıhan Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Yazıhan’da ev almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Arguvan ve Hekimhan ilçesi,
  • Güneyinde Akçadağ ilçesi ile Malatya il merkezi,
  • Doğusunda Elazığ il sınırı, 
  • Batısında Hekimhan ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 16.673’tür. Bu sayının yüzde 48,84’ü kadın, yüzde 51,16’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 507 kilometrekare, rakımı ise 825 metredir. Malatya Yazıhan satılık ev arayışında olanlar için ilçede 33 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler şunlardır; Akyazı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Tecirli Mahallesi, Alican Mahallesi, Tecirli Mahallesi, Ambarcık Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Tahtalı Mahallesi, Sadıklı Mahallesi, Sinanlı Mahallesi, Sürür Mahallesi, Balaban Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Mısırdere Mahallesi, Kömüşhan Mahallesi, Koşar Mahallesi, Boyaca Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Böğürtlen Mahallesi, Çivril Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Buzluk Mahallesi, Koşar Mahallesi, Kömüşhan Mahallesi, Mısırdere Mahallesi, Karaca Mahallesi, Gövük Mahallesi, Erecek Mahallesi, Durucasu Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Doğuş Mahallesi, Epreme Mahallesi, Gayret Mahallesi, Gayret Mahallesi, İriağaç Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Fethiye Mahallesi ve Dedekargın Mahallesidir. 

Yazıhan Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Malatya’da bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 170 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 875 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.893 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 235.620 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Malatya Yazıhan Tecirli Mahallesi satılık daire ya da Malatya Yazıhan bölgesinde satılık tarlalar ve evler ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Yazıhan Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.