Emlakjet

Malatya Satılık Ev

araması için 459 ilan bulundu
search
Malatyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Malatya Satılık Konut Arama Rehberi

Malatya Satılık Konut Almanın Avantajları

Malatya satılık konutalırken dikkat edilecekleri ve satılık konut almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Malatya’da satılık konut bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre konutun ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi bir konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Malatya’da çok önemli bir kriter oluyor.

Malatya satılık konut aramaları tahmin edileceği gibi Türkiye'de en ön sıralarda geliyor. Malatya’nın nüfusu her geçen gün artmaya devam ediyor. Malatya’nın son verilere göre nüfusu 808.692 kişidir. Bu talebe karşılık verebilmek için de yapı stokunun artırılması gerekiyor. Alıcılar Malatya satılık konut talep ederken site içinde, geniş güvenlik sistemi olan bir konut satın almak istiyor. Bu yüzden Malatya’nın yapı stoku çeşitlilik gösteriyor.

Malatya Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Malatya satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir. Malatya ekonomisi büyük oranda kayısıya dayanmaktadır. Kentte pek çok kayısı fabrikası bulunmaktadır. Sanayi açısından gelişmiş olan şehirde tekstil fabrikaları da önemli bir yere sahiptir.

Malatya Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

2021 Yılı TÜİK Verilerine göre Malatya ili, 808.692 kişiye ulaşmıştır. Kent nüfusunun %50’si erkek, geriye kalan %50’si kadındır. İlde kilometrekareye 66 insan düşmektedir. Bu oran merkezde yükselmektedir. Malatya satılık konut tercih edecekler, oldukça hareketli bir emlak piyasası ile karşı karşıya kalacaklardır.

Malatya’nın İlçeleri

Malatya ili, 13 ilçe ve 718 mahalleden oluşmaktadır. Battalgazi ve Yeşilyurt şehrin en kalabalık ilçeleridir. Nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu ilçe kilometreye 354 kişi düşen Yeşilyurt’tur.

 • Akçadağ
 • Arapgir
 • Arguvan
 • Battalgazi
 • Darende
 • Doğanşehir
 • Doğanyol
 • Hekimhan
 • Kale
 • Kuluncak
 • Pütürge
 • Yazıhan
 • Yeşilyurt

Malatya Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Eğer Malatya satılık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Verilerine göre, kentte toplam (veri gelicek) adet konut bulunmaktadır. Malatya’da satılık konutlar ortalama 165 m2’dir. Metrekare başına düşen birim fiyat 2.694 Türk Lirası’dır. Malatya satılık konut alacakların, ortalama 444.510 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Bir konut satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, rakamı yükseltebilir veya azaltabilir. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlemeniz, yararınıza olacaktır.

Konut tipine göre ev bedelleri şu şekildedir:

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip bir konut 178.080 Türk Lirası
 • 2+1, 120 metrekarelik kullanım alanına sahip bir konut 282.000 Türk Lirası
 • 3+1, 165 metrekarelik kullanım alanına sahip bir konut 435.435Türk Lirası

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.