Emlakjet

Manisa Ahmetli Satılık Ev

araması için 34 ilan bulundu
search
Ahmetlicancel
Manisacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ahmetli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ahmetli satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ahmetli Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ilinin en eski ilçelerinden biri olan Ahmetli ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Ahmetli satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Ege Bölgesi’nin iç kısımlarında yer alan ilçenin doğusunda Salihli ilçesi, batısında Turgutlu ilçesi, kuzeyinde Gölmarmara ve Saruhanlı ilçeleri, güneyinde ise Ödemiş ilçesi yer almaktadır. Denizden yüksekliği 83 metre olan ilçenin yüzölçümü ise 240 kilometrekaredir. Ahmetli satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe merkezinin Gediz havzası üzerinde konumlandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin güneyinden Boz Dağlar, kuzeyinde ise Çal Dağı yer almaktadır. Dağların kıyıya dik uzandığı ilçede Akdeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. İlçede maki bitki örtüsü hakimdir. Özellikle güney kesimlerinde çınar, meşe ve çam ağaçları bulunmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede sanayi çok fazla gelişmemiştir. Bu nedenle sanayi alanında çalışmak isteyen vatandaşlar ilçeye komşu olan ilçeler yer alan sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilirler. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinden alınan verim son dönemlerde artış göstermiştir. Bu nedenle ilçeden satılık konut arayan kişilerin sayısında da artış gözlemlenmektedir.

Ahmetli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 530’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,21’ini (8 bin 299) erkek, yüzde 49,79’unu (8 bin 231) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ahmetli satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 22 adet mahalle bulunmaktadır. Manisa Ahmetli satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Altıeylül Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Cambazlı Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Derici Mahallesi, Dibekdere Mahallesi, Gökkaya Mahallesi, Güldede Mahallesi, Hacıköseli Mahallesi, Halilkahya Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Kargın Mahallesi, Kendirlik Mahallesi, Kestelli Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Mandallı Mahallesi, Seydiköy Mahallesi, Ulu Cami Mahallesi, Yaraşlı Mahallesi ve Zafer Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Manisa ilinin Ahmetli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Manisa Ahmetli de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.