Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Manisa Akhisar Satılık Ev

araması için 452 ilan bulundu
search
Akhisarcancel
Manisacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Akhisar Satılık Konut Düşünenlere İçin Tercih Kılavuzu 

Akhisar satılık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok konuya değindik. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Akhisar,  Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin kıyı kesiminde yer alan Manisa iline bağlı bir yerleşim birimidir. Manisa, Türkiye’nin en kalabalık on dördüncü ilidir. Akhisar da Manisa’ya bağlı on yedi yerleşim biriminden biridir. Kentin en gelişmiş ve en kalabalık ikinci ilçesidir. Akhisar’da yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık olarak %11.99’una tekabül etmektedir. İl merkezi dışında en kalabalık ilçedir. Kentin kuzeybatı bölümünde yer almaktadır. Akhisar ilçesinin en önemli geçim kaynağı tarımdır. İlçede en çok zeytin ve üzüm yetiştirilmektedir. İlçede yer alan organize sanayi bölgesi de önemli bir istihdam kaynağıdır. Semtin tarihi ise çok eskilere dayanmaktadır.Bölgede ilk yerleşim Neolotik Çağ’da başlamıştır. Semtte yapılan kazılar ilçe tarihine ışık tutmaktadır.

Akhisar Satılık Konut Arayanlara İlçenin Doğal Yapısı ve Özellikleri

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Akhisar satılık daire arayışına girenlerin yazının bu bölümüne özellikle dikkat etmesi gerekmektedir.Akhisar ilçesi 1754 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak 94 metredir. Yüz metrenin altında bir rakıma sahip olan ilçe engebesi az bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin en yüksek noktası 1280 metre rakıma sahip olan Görenez Dağı’dır. İlçenin en alçak noktasını ise Kum Çayı oluşturmaktadır. Semtin kuzeyinde Balıkesir ili, kuzeybatısında Kırkağaç ve Soma, kuzeydoğusunda ise Sındırgı semtleri yer almaktadır. İlçe batısında İzmir, doğusunda ise Gördes ile sınır komşusudur. Saruhanlı, Manisa Merkez, Gölmarmara da ilçenin diğer komşularıdır. Semt az eğimli ve alçak araziler üzerinde kurulmuştur. Bu durum ilçedeki tarım faaliyetlerinin daha kolay gerçekleştirilmesini sağlamıştır. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Akhisar satılık ev seçmeyi düşünenlerin bu bilgileri göz önünde bulundurarak tercih yapması son derece önemlidir.

Akhisar Satılık Konut Arayanlara İlçenin Nüfus Yapısı 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 171.381 kişi ikamet etmektedir. İlçe nüfusunun %50.48’i erkek, geriye kalan %49.52’si ise kadındır. 1954 yılında kurulan ilçede nüfus cinsiyetlere çok dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. İlçenin nüfus grafiği o2010 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Son sekiz yılda da artış devam etmiştir. Bugün popülasyonun artış hızı %2 civarındadır. İlçe, yüz dokuz mahalleden meydana gelmiştir. Manisa Akhisar satılık ev düşünenler için biz bu mahallelerden ilk onunu gelişmişliklerine göre sıraladık:

  • Hürriyet Mahallesi 
  • Efendi Mahallesi 
  • Reşat Bey Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • Hacı İshak Mahallesi
  • Ulu Camii Mahallesi
  • İnönü Mahallesi
  • Ragıp Bey Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Seyit Ahmet Mahallesi

Eğer Akhisar satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Akhisar satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir!

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Akhisar Satılık Müstakil Ev
Akçaalan MahallesiAkçeşme MahallesiAkkocalı MahallesiAkselendi MahallesiArabacıbozköy MahallesiAşağıdolma MahallesiAtatürk MahallesiBallıca MahallesiBaşlamış MahallesiBekirler MahallesiBeyoba MahallesiBoyalılar MahallesiBüknüş MahallesiBünyanosmaniye MahallesiCumhuriyet MahallesiÇamönü MahallesiÇanakçı MahallesiÇıtak MahallesiÇobanhasan MahallesiÇoruk MahallesiDağdere MahallesiDayıoğlu MahallesiDereköy MahallesiDingiller MahallesiDoğankaya MahallesiDoğuca MahallesiDolmadeğirmen MahallesiDurasıl MahallesiEfendi MahallesiErdelli MahallesiEroğlu MahallesiEvkafteke MahallesiFevzi PaşaGöcek MahallesiGökçeahmet MahallesiGökçeler MahallesiHacıibrahimler MahallesiHacı İshak MahallesiHacıosmanlar MahallesiHamidiye MahallesiHamitköy MahallesiHanpaşa MahallesiHarmandalı MahallesiHas Hoca MahallesiHasköy MahallesiHürriyet MahallesiIşıkköy Mahallesiİnönüİnönü Mahallesiİsaca MahallesiKabaağaçkıran MahallesiKadıdağı MahallesiKapaklı MahallesiKarabörklü MahallesiKaraköy MahallesiKarayağcı MahallesiKavakalan MahallesiKayalıoğlu MahallesiKayganlı MahallesiKethüda MahallesiKızlaralanı MahallesiKobaşdere MahallesiKocakağan MahallesiKömürcü MahallesiKulaksızlar MahallesiKurtulmuş MahallesiMecidiye MahallesiMedar MahallesiMoralılar MahallesiMusaca MahallesiMusalar MahallesiMuştullar MahallesiPaşa MahallesiPekmezci MahallesiPınarcık MahallesiRagıp Bey MahallesiRahmiye MahallesiReşat Bey MahallesiSabancılar MahallesiSağrakçı MahallesiSakarkaya MahallesiSarıçalı MahallesiSarılar MahallesiSarnıçköy MahallesiSazoba MahallesiSeğirdim MahallesiSelçikli MahallesiSelvili MahallesiSeyit Ahmet MahallesiSırtköy MahallesiSindelli MahallesiSöğütlü MahallesiSüleymanköy MahallesiSüleymanlı MahallesiSüleymanlı OSB MahallesiSünnetçiler MahallesiŞehitler MahallesiŞeyhisa MahallesiTaşçılar MahallesiTopluca MahallesiTütenli MahallesiUlu Camii MahallesiUlupınar MahallesiÜçavlu MahallesiYatağan MahallesiYayakırıldık MahallesiYaykın MahallesiYeğenoba MahallesiYenice MahallesiYenidoğan MahallesiZeytinlibağ MahallesiZeytinliova Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.