/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Demircicancel

Manisa Demirci Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Demirci Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Demirci satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Demirci ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçede yapılan halılar ülke çapında meşhurdur. Yakınlarında bulunan Celal Bayar Üniversitesi, ilçeye olumlu yönde katkıda bulunmuştur. 

Demirci Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Demirci ilçesi, Ege sınırları içerisinde yer alan Manisa iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.233 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 800 metredir. Manisa il merkezine 165 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu da Demirci ilçesini, il merkezine en uzak ilçe yapmaktadır. İlçe kapalı bir havza konumundadır. İlçenin en yüksek noktaları arasında Simav Dağları, Akçakertik Sırtı, Asi Tepesi ve Türkmen Dağı bulunmaktadır. İlçede bir de Demirci Çayı bulunmaktadır. Bunun dışındaki su kaynakları arasında Alaağaç Deresi ve Gümele Deresi sayılabilir. İlçe arazisi dağlık bir karakteristiğe sahiptir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonlar aşağıdaki gibidir:

 • İlçenin doğu ve kuzeydoğu yönlerinde Kütahya ili bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Balıkesir ili bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Selendi ve Kula ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde ise Gördes ve Köprübaşı ilçeleri bulunmaktadır. 

Demirci Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Demirci satılık ev arayan okuyucularımız için ilçenin konumundan ötürü, Demirci’de Akdeniz iklimi görülmektedir. Buna göre kış ayları ılık ve yağmurlu geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. İlçede bir yıl içerisinde çok az kar yağışı görülmektedir. İlçenin en büyük gelirlerinden bir tanesini yün cami halısı üretimi getirmektedir. Bu halılar dünyanın her yanına yayılmış haldedir. Bunun yanında ilçede hayvancılık ve tarım faaliyetleri de görülebilir. Demirci’de üretilen ürünler arasında tütün, kiraz, elma ve zeytin gibi şeyler bulunmaktadır. 

Demirci Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Demirci ilçesinde toplam 41.135 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %52,78’i kadın olup geride kalan %47,22’sini erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,01 olarak tespit edilmiştir. 

Demirci ilçesinde toplam 101 adet mahalle bulunmaktadır. Demirci satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Akıncılar Mahallesi,
 • Beyazıt Mahallesi,
 • Doktor Mehmet Akarsu Mahallesi,
 • İcikler Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Hacıhamza Mahallesi,
 • Mithatpaşa Mahallesi.

Eğer siz de Demirci sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Demirci Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.