/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kırkağaçcancel
Manisacancel

Manisa Kırkağaç Satılık Ev

araması için 9 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Kırkağaç Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kırkağaç satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Kırkağaç Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ilinin Kırkağaç ilçesi toplam yüzölçümü 549 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 188 metre olan ilçe Yund Dağı eteklerinde kurulmuştur. Kırkağaç satılık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçe tarihi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe tarihinin çok eski dönemlere dayandığı düşünülse de bu dönemlere dair pek fazla bilgiye ulaşılamamıştır. Ancak yapılan bazı kazılarda Antik Yunan uygarlıklarından biri olan Mysialılara ait bulgulara rastlanmıştır. İlçenin Türkleşmesinin ise Karesi Beyliği ile başladığı düşünülmektedir. İlçe Karesi Beyliği egemenliği sonrasında Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. Kırkağaç satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe tarihi kadar coğrafyasını da önemsemektedirler. İlçe bulunduğu konum itibari ile Akdeniz ve karasal iklim geçiş bölgesindedir. Bu nedenle iklimi karasal iklim koşullarının daha ılıman hali şeklindedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve tarıma bağlı sanayiye dayalıdır. İlçe iklim koşulları sebebi ile birçok sebze, meyve ve hububat ürünlerinin yetiştirilmesi konusunda oldukça uygun koşullar sağlamaktadır.

Kırkağaç Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 39 bin 790’dır. İlçe nüfusunun yüzde 51,31’ini (20 bin 418) erkek, yüzde 48,69’unu (19 bin 372) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kırkağaç satılık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 47 adet mahalle bulunmaktadır. Manisa Kırkağaç satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Alacalar Mahallesi, Alifakı Mahallesi, Bademli Mahallesi, Bakır Mahallesi, Boduroğlu Mahallesi, Bostancı Mahallesi, Cinosman Mahallesi, Çaltıcak Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Çobanlar Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Dualar Mahallesi, Fırdanlar Mahallesi, Gebeler Mahallesi, Gelenbe Mahallesi, Gökçukur Mahallesi, Güvendik Mahallesi, Hacet Mahallesi, Hacıhimmet Mahallesi, Halkahavlu Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hamitli Mahallesi, Hıdırağa Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İlyaslar Mahallesi, Kadriye Mahallesi, Karaali Mahallesi, Karakurt Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Kınık Mahallesi, Kocaiskan Mahallesi, Kocamehmetağa Mahallesi, Kuyucak Mahallesi, Küçükyaya Mahallesi, Memiş Mahallesi, Musahoca Mahallesi, Musalar Mahallesi, Öğeçli Mahallesi, Sakarlı Mahallesi, Sarıağa Mahallesi, Siledik Mahallesi, Söğütalan Mahallesi, Şair Eşref Mahallesi, Tevfikiye Mahallesi, Yağmurlu Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Zorağa Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Manisa ilinin Kırkağaç ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Manisa Kırkağaç da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Manisa Kırkağaç Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Manisa Kırkağaç Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Manisa Kırkağaç Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Manisa Kula Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Salihli Namık Kemal Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Salihli Sarıpınar Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Saruhanlı Hacırahmanlı Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Şehzadeler Ahmet Bedevi Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.