/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kulacancel

Manisa Kula Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu

Kula Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Kula satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Kula, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin İç Anadolu Bölümünde yer alan Manisa iline bağlı, Anadolu’yu Ege Bölgesi’ne bağlayan İzmir - Ankara karayolu üzerinde yer almaktadır. Kula, Ege Bölgesinin en büyük yerleşim birimi olan İzmir’e 147 kilometre, Manisa il merkezine ise 118 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Etrafı tepelerle çevrili, çanak şeklinde volkanik bir arazi üzerinde kurulmuştur. ‘’Yanık, yanmış arazi’’ anlamına gelen ‘Katakekaumene’ adı antik dönemde verilmiştir. İlçenin bulunduğu topraklarda antik dönemden kalma pek çok tarihi kalıntılar vardır. Kula ilçesi, Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir eşik niteliğinde olmasından dolayı bitki örtüsünde değişiklikler görülmektedir. Bu nedenle meyve ve zeytin gibi ürünlerin yerleşmesine müsaitttir. Kula, dünyada üne sahip Kula evlerinin yanı sıra, inanç, kültür, sağlık, doğa ve kent turizmine uygun bir ilçedir. 

Kula Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Kula’da ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Doğusunda Uşak’ın Eşme ilçesi,
  • Kuzeyinde Demirci ve Selendi ilçesi,
  • Güneyinde Alaşehir ilçesi,
  • Batısında Salihli ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 44.410’dur. Bu sayının yüzde 50,66’sı kadın, yüzde 49,34’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 981 kilometrekare, rakımı ise 720 metredir. Manisa Kula satılık müstakil evler gibi arayış içinde olanların tercih edebileceği toplam 60 mahalle vardır. Bunlar; Seyitali Mahallesi, Zaferiye Mahallesi, Bey Mahallesi, Akgün Mahallesi, Sandal Mahallesi, Camii Cedit Mahallesi, Kızılkaya Mahallesi, Esenyazı Mahallesi, Körez Mahallesi, Bebekli Mahallesi, Narıncalıpıtrak Mahallesi, Gökçeören Mahallesi, 4 Eylül Mahallesi, Başıbüyük Mahallesi, Kavacık Mahallesi, Güvercinlik Mahallesi, Sarnıç Mahallesi, Yeşilyayla Mahallesi, Encekler Mahallesi ve Şehitlioğlu Mahallesidir. 

Kula Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Manisa ilinin Kula ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 832 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.128 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 197.990 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Manisa Kula4 Eylül  Mahallesi satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kula Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.