/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıgölcancel

Manisa Sarıgöl Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Sarıgöl Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Sarıgöl satılık konut arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda sizler için derledik. Yazıda semtin doğasından ekonomisine kadar birçok farklı noktaya değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve biraz daha yaklaşmış olacaksınız. Gelin bu şirin ve güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Sarıgöl, Türkiye Cumhuriyeti’nin en gelişmiş ili olan Manisa kentine bağlı on yedi yerleşim biriminden biridir. Manisa, Ege Bölgesi’nin kıyı kesiminde yer almaktadır, ancak Ege Denizi’ne kıyısı yoktur. Ülkemizin en gelişmiş üçüncü şehri olan İzmir ile stratejik açıdan önemli bir yakınlığa sahiptir. Sarıgöl ise bu kentin en gelişmiş on birinci ilçesidir. Burada yaşamını sürdürenler, kent nüfusunun yaklaşık olarak %2.52’sine denk gelmektedir. İlçe, Alaşehir ve Kula gibi Manisa iline bağlı semtlerle komşu olduğu gibi, Denizli ve Uşak gibi büyük kentler ile de sınırı bulunmaktadır.

Sarıgöl Satılık Konut Seçeceklere Semtin Coğrafi Özellikleri

Sarıgöl satılık ev düşünenler ilk olarak bölgenin coğrafi özelliklerine odaklanmalıdır. Sarıgöl, Manisa’nın doğusunda, Gediz Ovası’nın başlangıç noktasında yer almaktadır. İlçe doğusunda Denizli’nin Güney semti ve Uşak’ın Eşme ilçesi, güneyinde Buldan ve Kuyucak, batısında ise Alaşehir ilçeleri ile çevrilidir. İlçe, 423 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine yayılmış durumdadır. Semtin denizden yüksekliği ise ortalama 320 metredir. İç Ege Bölgesi’nde bulunan semtin denizden yüksekliği yaklaşık olarak 320 metredir. Bu rakam, kent ortalamasından yukarıdadır. İlçenin en yüksek dağı Çal Dağı’dır. Bu dağ yaklaşık olarak 1430 metrelik bir rakıma sahiptir. Semtten geçen bir akarsu yoktur. Bu durum tarımsal faaliyetleri zorlaştırsa da ilçede modern tarım yöntemleri uygulanarak bu sorunun üstesinden gelinmektedir. Sarıgöl’de Akdeniz iklimi görülmektedir. Bu nedenle kışlar ılık ve yağışlı geçer. Daha çok yağmur şeklinde olan yağışlar Aralık ve Ocak aylarında kara dönüşür. İlçe merkezine kar yağışı çok nadir olur. Sarıgöl satılık daire tercih etmeyi planlayanlar bu gibi önemli doğal özellikleri göz önünde bulundurarak emlak tipini belirleyebilirler.

Sarıgöl Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Manisa Sarıgöl satılık ev  arayışı içerisinde olanlar için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin ekonomisine, sahip olduğu istihdam potansiyeline ve gelişim düzeyine değindik. Bir bölgenin ekonomisi, o bölgedeki emlak piyasasından konut tipine kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Bu sebeple yazının bu bölümünü dikkatlice okumanız gerekmektedir. İlçenin ekonomisi tarıma dayalı olarak gelişmiştir. Mısır, elma, şeftali, erik, ceviz, badem ve kestane bolca yetiştirilmektedir. Buna ek olarak ilçede tütün yetiştiriciliği de bir hayli yaygındır. Ekonomik getirisi fazla olan bu ürün, yerel halk için önemli bir geçim kaynağıdır. İlçede belli arazilerde kavun, kapari ve domates de yetiştirilmektedir. Burada yetiştirilen ürünler, Manisa merkez başta olmak üzere birçok çevre il ve ilçeye gönderilmektedir. Sarıgöl Ovası, en kaliteli çekirdeksiz üzümün yetiştiği ova olarak nam salmıştır. Burada her yıl 200 bin tonun üzerinde yaş üzüm yetiştirilmektedir. Bu üzümlerin %60’ı ise ihraç edilerek, başka ülkelere gönderilmektedir. Kısacası tarımla ilgileniyorsanız buradan alacağınız bir ev hayatınızı son derece kolaylaştıracaktır.

Sarıgöl satılık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Sarıgöl satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Sarıgöl Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.