Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Saruhanlıcancel
Manisacancel

Manisa Saruhanlı Satılık Ev

araması için 19 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Saruhanlı Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Kılavuzu

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Saruhanlı satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Saruhanlı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ege Bölgesinin Ege bölümününde yer alan Manisa iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Akhisar ilçesi, güney kesimlerindeTurgutlu ve Şehzadeler ilçeleri, doğusunda Akhisar, Gölmarmara ilçeleri ve batı kesimlerinde Şehzadeler ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 771 kilometrekaredir. Saruhanlı satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli tarım faaliyetlerine dayanmaktadır. Halkın çoğu gelirini çekirdeksiz üzüm, zeytin, mısır ve tütün ürünleri yetiştirerek sağlar. İlçe üzüm ve kuru üzüm alanında meşhurdur ve 154 yıldır dünya lideri konumundadır. Manisa’ya 19 kilometre uzaklıkta yer alan Saruhanlı, Manisa ile benzer iklim özellikleri gösterir. Akdeniz iklimi etkileri görülen ilçede yazları sıcak ve kurak kış mevsimi ise soğuk ve yağışlı geçer. Ulaşım belediye otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. İlçe Ege’yi İstanbul’a bağlayan İzmir-İstanbul devlet karayolunun üzerinde yer alır. İlçe topraklarının tarihi Milattan öncesine kadar, ilk yerleşimin ise Bizanslılara kazar uzandığı bilinmektedir. 

Saruhanlı Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 54 bin 660’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,11’ini (27 bin 388) erkek, yüzde 49,89’unu (27 bin 272) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Saruhanlı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 50 adet mahalle bulunmaktadır. Manisa Saruhanlı satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Alibeyli Mahallesi, Dilek Mahallesi, Çullugörece Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Sarısığırlı Mahallesi, Nuriye Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Kumkuyucak Mahallesi, Azimli Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bedeller Mahallesi, Cengiz Topel Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, Heybeli Mahallesi, Halitpaşa Mahallesi, Gözlet Mahallesi, Hacımusa Mahallesi, Çamlıyurt Mahallesi, Çullugörece Mahallesi, Kemiklidere Mahallesi, Lütfiye Mahallesi, Nuriye Mahallesi, Sarıçam Mahallesi, Mütevelli Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Koyuncu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Adiloba Mahallesi, Apak Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Bahadır Mahallesi, Büyükbelen Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kepenekli Mahallesi, Kayışlar Mahallesi, Çaltepe Mahallesi, Develi Mahallesi, Gümülceli Mahallesi, Gökçe Mahallesi, Hatıplar Mahallesi, İshakçelebi Mahallesi, Hacırahmanlı Mahallesi, Yılmaz Mahallesi, Yeniosmaniye Mahallesi, Şatırlar Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Tirkeş Mahallesi, Sarıçam Mahallesi ve Taşdibi Mahallesidir.

Sizler de satılık daire tercihini Manisa ilinin Saruhanlı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Manisa Saruhanlı Cumhuriyet Mahallesinde satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.