Emlakjet

Manisa Selendi Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Selendicancel
Manisacancel

Selendi Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Selendi satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Selendi Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ege Bölgesi içerisinde yer alan Selendi ilçesi 1954 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Manisa iline bağlı olan ilçe, Manisa il merkezine 155 kilometre, Uşak iline ise 70 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Selendi satılık konut arayan kişiler ilçe yer şekilleri ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe içerisinden Gediz Nehri’nin oldukça önemli kollarından biri olan Selendi Çayı geçmektedir. İlçe geçiş iklimi etkisindedir. Bu sebep ile ilçede birçok tarım ürünü yetiştirilebilmektedir. Selendi satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında tütüncülük ön plana çıkarken hububat ve belli başlı meyve ürünlerinin tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede üretilen tütünler oldukça ünlü olup yurt dışına da gönderilmektedir.

Selendi Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 291’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,95’ini (10 bin 136) erkek, yüzde 50,05’ini (10 bin 155) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Selendi satılık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 57 adet mahalle bulunmaktadır. Manisa Selendi satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akçakertil Mahallesi, Altınköy Mahallesi, Aşağıgüllüce Mahallesi, Avlaşa Mahallesi, Bekirağalar Mahallesi, Beypınar Mahallesi, Çalıklı Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çampınar Mahallesi, Çamyayla Mahallesi, Çanşa Mahallesi, Çıkrıkçı Mahallesi, Çinan Mahallesi, Çortak Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Dumanlar Mahallesi, Eskicami Mahallesi, Eskin Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Hacıhaliller Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Halılar Mahallesi, Havaoğlu Mahallesi, İnnice Mahallesi, Kabaklar Mahallesi, Karabeyler Mahallesi, Karakozan Mahallesi, Karaselendi Mahallesi, Karataşterziler Mahallesi, Karşıova Mahallesi, Kayranlar Mahallesi, Kazıklı Mahallesi, Kınık Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kürkçü Mahallesi, Mıdıklı Mahallesi, Mollaahmetler Mahallesi, Omurlar Mahallesi, Pınarlar Mahallesi, Rahmanlar Mahallesi, Satılmış Mahallesi, Selmanhacılar Mahallesi, Şehirlioğlu Mahallesi, Şerefiye Mahallesi, Tavak Mahallesi, Tepeynihan Mahallesi, Turpçu Mahallesi, Yağcı Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Yukarıgüllüce Mahallesi, Zafer Mahallesi ve Zıramanlar Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Manisa ilinin Selendi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Manisa Selendi satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Selendi satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Selendi ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

“Selendi” ismi, eski Lidya kenti Slandos’tan gelmektedir. Lidyalılardan sonra Persler, sonrasında Bizanslar ve son olarak Germiyanoğluları bölgeye egemen olmuştur. 1954 senesinde ilçe olma statüsü elde etmiştir.

Selendi Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Selendi ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Manisa iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 8.411 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 390 metredir. Manisa il merkezine 155 kilometre uzaklıktadır ancak Uşak iline 70 kilometre uzaklıkta olmasından ötürü ona daha yakındır. İlçenin en önemli su kaynağı Selendi Çayı’dır ve bu çay Gediz Nehri’nin önemli kollarından bir tanesidir. Manisa’nın en doğusunda yer almaktadır. Dağlar ile çevrili olduğundan, bir çanak karakteristiği göstermektedir. Yumru Dağı ve Yağcı Dağı ilçenin en göze çarpan yükseltilerindendir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey yönünde Demirci ilçesi ve Kütahya iline bağlı olan Simav ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Kula ve yine Demirci ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Uşak ili bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Uşak ili ve Kula ilçesi bulunmaktadır. 

Selendi Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Selendi satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede Akdeniz ve karasal iklimden oluşan bir geçiş iklimi söz konusudur. Kış ayları genellikle pek soğuk geçmez. Ama Akdeniz ikliminde olduğu gibi ılıman bir hava da görülmez. Yılda ancak bir veya iki defa kar yağdığı görülür. Kış aylarında ilçeye düşen yağış miktarı artar. Her ne kadar yaz aylarında, Akdeniz ikliminde olduğu gibi, en az 30 santigrat derece görülen bir hava olsa da karasal iklimin etkileri yine de kış mevsiminde kendini gösterir. 

Tütüncülük, hayvancılık ve tarım sektörleri ilçe ekonomisinin baş sektörleridir. Son yıllarda özellikle kirazcılık faaliyetinde önemli artışlar vardır. Her ne kadar ilçede eski zamanlarda krom, altın ve kurşun çıkartılıyor olsa da var olan tek işletme de kapanmak zorunda kaldığı için ilçede artık madencilik görülmemektedir. 

Selendi Satılık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Selendi ilçesinde toplam 20.291 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,05’i kadın olup geride kalan %49,95’lik kadarını da kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,21 olarak tespit edilmiştir. 

Selendi ilçesinde toplam 57 adet mahalle bulunmaktadır. Selendi satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Şerefiye Mahallesi,
 • Yenicami Mahallesi,
 • Karşıova Mahallesi,
 • Kazıklı Mahallesi,
 • Eskin Mahallesi,
 • Rahmanlar Mahallesi.

Eğer siz de Selendi sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

15 Eylül 2023

Bakanlıktan Son Dakika Konut Fiyatlar...

Bakanlıktan Son Dakika Konut Fiyatlar...

15 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.