Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Mardin Derik Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Derikcancel
Mardincancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Derik Satılık Konut Arayanlar için İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Derik satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Derik Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Derik ilçesi Turan Türklerinden olan Kayıhan aşireti tarafından kurulmuştur. Bölgede belediye teşkilatlanması 1974 yılında kurulmuştur. 1926 yılına kadar Diyarbakır iline bağlı olan ilçe, 1926 yılından sonra Mardin iline bağlanmıştır. Derik satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğusunda Kızıltepe, batısında Viranşehir, kuzeyinde ise Mazıdağı ve Çınar ilçeleri yer almaktadır. Derik satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin toplam yüzölçümünün 1.367 kilometrekare olduğu bilgisine ulaşmışlardır. Denizden yüksekliği 780 metre olarak belirlenen ilçenin sınırları içerisinde Mazıdağı ve Turcel dağları yer almaktadır. Tropikal iklim etkisi altında olan ilçede büyük bir akarsu bulunmamaktadır. İlçede bulunan akarsulardan başlıcaları:

  • Şip Deresi,
  • Circip Deresi ve 
  • Turccel Deresi’dir.

Derik Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 61 bin 830’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,87’sini (30 bin 837) erkek, yüzde 50,13’ünü (30 bin 993) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Derik satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 78 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Derik satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Adak Mahallesi, Adakent Mahallesi, Ahmetli Mahallesi, Akçay Mahallesi Akıncılar Mahallesi, Alagöz Mahallesi, Alanlı Mahallesi, Alibey Mahallesi, Ambarlı Mahallesi, Aşağımezra Mahallesi, Atlı Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Ballı Mahallesi, Balova Mahallesi, Başaran Mahallesi, Bayırköy Mahallesi, Bayraklı Mahallesi, Beşbudak Mahallesi, Boyaklı Mahallesi, Bozbayır Mahallesi, Bozok Mahallesi, Böğrek Mahallesi, Burçköy Mahallesi, Cevizpınar Mahallesi, Çadırlı Mahallesi, Çağıl Mahallesi, Çataltepe Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Çukursu Mahallesi, Dağ Mahallesi, Demirli Mahallesi, Denktaş Mahallesi, Derinsu Mahallesi, Dikmen Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Dumanlı Mahallesi, Dumluca Mahallesi, Düztaş Mahallesi, Göktaş Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Hisaraltı Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Issız Mahallesi, İncesu Mahallesi, Kale Mahallesi, Kanatlı Mahallesi, Karaburun Mahallesi, Karataş Mahallesi, Kayacık Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Koçyiğit Mahallesi, Konak Mahallesi, Konuk Mahallesi, Kovalı Mahallesi, Kovanlı Mahallesi, Köseveli Mahallesi, Kuruçay Mahallesi, Kuşçu Mahallesi, Kutluca Mahallesi, Kuyulu Mahallesi, Küçükpınar Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Ortaca Mahallesi, Pınarcık Mahallesi, Pirinçli Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Söğütözü Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şahverdi Mahallesi, Şerefli Mahallesi, Taşıt Mahallesi, Tepebağ Mahallesi, Üçkuyu Mahallesi, Üçtepe Mahallesi, Yazıcık Mahallesi, Yukarımezra Mahallesi ve Zeytinpınar Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Derik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mardin Derik de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.