Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Midyatcancel
Mardincancel

Mardin Midyat Satılık Ev

araması için 10 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Midyat Satılık Konut Alacaklar İçin Yol Gösterici Bilgiler 

Midyat satılık konut fiyatlarından ilçenin turizmine kadar yer verdiğimiz bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Midyat, Mardin ilinin bir ilçesidir.  Mardin il merkezine uzaklığı 67 kilometredir. Midyat, dinlerin ve dillerin buluşma noktasıdır. MÖ 9. yüzyıl Asur tabletlerinde Matiate olarak tanımlanır. Midyat'taki ilk Süryani Hristiyanlar da mağaralarda yaşardı. Midyat tarih boyunca birçok kere kuşatılmıştır. İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 1070 metredir. Mardin ilinin en geniş ve nüfus bakımından en kalabalık ilçelerinden biridir. Midyat da Müslüman olarak Kürtler, Türkler ve Araplar yaşamaktadırlar Din ve grupları ise Hristiyan. 1990'lı yıllardan itibaren okur yazarlık oranında büyük bir ilerleme yaşanmıştır. Geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. 2000'li yıllardan itibaren İlçede çekilen Dizi Film ve Sinema Prodüksiyonları sayesinde unutulmakta olan Midyat'ta yaşayan tüm toplulukların ortak değeri olan Gümüş İşleme sanatında büyük gelişme yaşanmıştır.

Midyat Satılık Konut Arayanlara Gezi Rehberi

Midyat ilçesi birçok medeniyete konukluk etmiştir. Bu medeniyetler ilçenin her köşesinde iz bırakıp gitmişlerdir. İlçe tarihi yapılardan çok inanç merkezi olarak bilinir. Cevat Paşa Camisi, İlçenin merkezinde yapılan bu cami yapılış tarihi 1915 yıllı olarak bilinir. Cami Cevat paşa tarafında inşa edilmiştir. Cami kalın duvarlı olup Avlulu cami tipindedir. Cami de bitkisel motif süslemeleri kullanılmıştır. Meryem Ana Kilisesi, İlçe merkezine bağlı Anıtlı Köyünde bulunur. Bu kilise 1860 yılında Patrik Antuan Semheri tarafından yaptırılan Kilise 21 sütun üzerine oturtulmuştur. Günümüze kadar ulaşan bu kilisenin Mimari özellikleri bakımında dünyada eşine az rastlanan bir yapıdır. Midyat Kent Müzesi, İlçe merkezinde bulunan bu kent müzesinde birçok Antik döneme ait tarihi yapılar bulmak mümkündür. Bu tarihi yapılar sırasıyla Sümer, Akad, Hitit, Asur, İskit, Babil, Pers, Roma, Bizans, Arap, Selçuklu ve Osmanlı dönemine yapılar bulabilirsiniz. Ayrıca müze de günlük yaşama ait eserler de bulmak mümkündür. İlçeye ait kilim, halı ve el dokumalarında işlenen ürünlerde burada sergilenmektedir. Buraya gelen yerli yabancı turistlerin uğrak yeri olmaktadır. Midyat satılık daire arayışınız sona erdiğinde ilçedeki bu güzellikleri vakit kaybetmeden görmelisiniz.

Midyat Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki satılık konutların alanları ortalama 170 metrekareden oluşur. Midyat satılık konut fiyatları ortalama 183.940 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 1.082 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 24 yıldır. Bu da bir konutun satış fiyatını kira vasıtasıyla geri ödeme süresinin 24 yıl olduğu anlamına gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 2+1, 105 metrekare bir konut 107.205 Türk Lirası ve
  • 3+1, 170 metrekare bir konut 185.810 Türk Lirasıdır.

Ev arayışınızda doğru adrestesiniz. EmlakJet sizin için bölgedeki satılık daire ilanlarını bir araya getirdi. Siz de Mardin Midyat sahibinden satılık ev arayışınızda listeleme sayfalarımızdan yararlanabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.