Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Mardin Yeşilli Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Yeşillicancel
Mardincancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yeşilli Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yeşilli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeşilli Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel

Yeşilli tarihin ilk dönemlerinden günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Eski ismi Rışmıl olan bölgeye, sonraki dönemlerde yeşil bitki örtüsünden ötürü Yeşilli ismi verilmiştir. Bölge 1990 yılında belde, 1990 yılında ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. Yeşilli satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Mardin il merkezinin kuzeydoğusunda yer aldığı bilgisine ulaşmışlardır. İlçenin kuzeyinde Savur ve Ömerli ilçeleri, güneyinde ve batısında ise Mardin Merkez ilçesi yer almaktadır. İlçe merkezinin en alçak noktası 780 metre civarındayken, en yüksek noktası ise 897 metre civarındadır. Ormanlık arazi bakımından oldukça zayıf olan ilçede yüksek kesimlerde kavak ağaçlarından oluşan ormanlık araziler bulunmaktadır. İlçe merkezi kuzeydoğudan güneydoğuya uzanan bir vadi üzerine kurulmuştur. Yeşilli satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmaların sonucunda ilçenin verimli tarım arazilerine sahip olduğu bilgisine ulaşmışlardır. İlçede bir geçiş iklimi görülmektedir. Bu sebep ile ilçede yağış oldukça düzensizdir. İlçede sıcaklık Mardin ilinin merkez ilçelerine göre daha azdır ve en fazla sıcaklık Temmuz aylarında görülmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Bu ürünlerden başlıcaları: buğday, arpa ve mercimektir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yaşayan yerel halk sanayi kuruluşlarında çalışmak isterse ilçeye komşu olan bölgelerdeki sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilmektedirler.

Yeşilli Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 906’dır. İlçe nüfusunun yüzde 51,09’unu (7 bin 616) erkek, yüzde 48,91’ini (7 bin 290) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yeşilli satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Yeşilli satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Alıçlı Mahallesi, Bahçebaşı Mahallesi, Bülbül Mahallesi, Dereyanı Mahallesi, Gül Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Koyunlu Mahallesi, Kütüklü Mahallesi, Ovaköy Mahallesi, Sancar Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Uzunköy Mahallesi ve Zeytinli Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Mardin ilinin Yeşilli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mardin Yeşilli de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.