Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aydıncıkcancel
Mersincancel

Mersin Aydıncık Satılık Ev

araması için 10 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Aydıncık Satılık Konut Arayanlara Özel Bilgiler 

Aydıncık satılık konut almayı düşünen okuyucularımızın ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız. Aydıncık, Mersin ilinin bir ilçesidir.  Aydıncık’ın tarihî adı Kelenderis'tir. Kelenderis, denizcilik ve ticarette çok ilerlemiş Fenikelilerden Sandakos tarafından üç bin yıl önce bir liman ve ticaret şehri olarak kurulmuştur. Kente daha sonra Hititler, Asurlular, Sisamlılar, Selefkoslar, Mısırlılar, Romalılar, Bizanslılar, Emeviler, Ermeniler, Karamanoğulları ve Osmanlılar hakim olmuştur. Aydıncık 1987 yılında ilçe olmuştur. İlçenin kuzeyinde Gülnar, doğusunda Silifke, batısında Bozyazı ilçesi, güneyinde ise Akdeniz var. Aydıncık merkez, deniz kıyısında bir kısmı düzlükte bir kısmı da kıyı boyu seyreden dağın yamacında kurulmuştur. Aydıncık'ın kıyı kesimlerinde iklim yumuşaktır ancak yukarı yayla kesimlerinde, İç Anadolu Bölgesinde hüküm süren kara iklimi kadar sert olmasa da kıyı kesimlerine oranla sertleşmektedir. Bitki örtüsü Aydıncık'ın kıyı kesimlerinde defne, keçiboynuzu, yaban mersini, püren, yaban zeytini, pırnal meşesi vb. maki bitkileri, yukarı yayla kesimlerinde ise çam, ardıç, alıç vb. ağaçlarla kaplıdır.

Aydıncık Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Turizmi

Aydıncık ilçesinde çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzelliğe sahip yer bulunmaktadır. Dört Ayak Anıt Mezarı, Aydıncık ilçe merkezinde yer almaktadır. İlçenin en dikkat çeken antik yapısıdır. Kelenderis Antik Kenti, Aydıncık ilçesinde yer almaktadır. Uzun yıllar boyunca yerleşim yeri olarak kullanılan antik kent önemini uzun süre korumuştur. Bu antik kentten günümüze liman girişinde yer alan liman hamamı, tiyatro alanı ulaşmıştır. Susanlık Kalesi, Aydıncık ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta Denizciler mahallesinde yer almaktadır. Kalede özellikle Roma Dönemine ait yapı kalıntıları bulunmaktadır. Kaleden günümüze kale surları, gözetleme kulesi, şapel kalıntısı ve iki yapının kalıntıları ulaşmıştır. Gilindere Mağarası, İlçe merkezinin doğusunda Gemi Durağı mevkiinde yer almaktadır. Çok sayıda salon ve odlara ayrılan mağara dev boyutlu damlataşları ile dikkat çekmektedir. Mağaranın sonunda çevresinde sarkıt ve dikitlerin bulunduğu büyük bir göl yer almaktadır. Büyükalan Plajı, Akdeniz sahilinin en temiz denizi ve kumsalına sahip Aydıncık ilçesinin en dikkat çeken plajı Büyükalan Plajıdır. İlçe merkezine bağlı Yenikaş Köyünde Soğuksu denilen derenin denize döküldüğü yerde bulunan Büyükalan Plajı soğuk deniz suyu ile dikkat çekmektedir. Siz de burada yaşamayı düşünüyorsanız sahibinden satılık ev Aydıncık ilanlarına sitemizden hızlıca ulaşabilirsiniz.

Aydıncık Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 132 metrekaredir. Aydıncık satılık konut fiyatları ortalama 220.176 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim satış fiyatı 1.668 TL’ye denk gelir.  Evlerin geri dönüş süreleri ise 19 yıldır.

Ev arayışınız hala aktifse yukarıda yer alan verilere göre kendi bütçenizi belirleyebilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip ve bütçenizi de aşmayan evler için emlakçıdan ya da Mersin Aydıncık satılık müstakil evilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.