Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamlıyaylacancel
Mersincancel

Mersin Çamlıyayla Satılık Ev

araması için 15 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Çamlıyayla Satılık Konut Arayanlara Bölge Rehberi 

Çamlıyayla satılık konut bakan takipçilerimiz için ilçe hakkındaki genel bilgilere yer verdiğimiz yazımızı hazırladık. Çamlıyayla, Mersin ilinin bir ilçesidir. Halk arasındaki adı Namrun'dur. Tarsus'tan ayrılarak 1991'de ilçe olmuştur. Doğası ve çamlıklarıyla ünlüdür. Ana ardıç da bu ilçededir. Bandırma karsambaç ve iğne oyasıyla ünlüdür. Çamlıyayla da ayrıca Türkiye’de ender bulunan patentli yerli domates yetiştirilmektedir. İlçede, yaz aylarında yayla turizmine yönelik hareketlenmeler görülür. Çevre il ve ilçelerden gelen yerli ve yabancı turistler ile yayla evlerine göç eden vatandaşlar, yaz aylarını burada geçirmektedirler. Yazı ilçede geçiren vatandaşların yaptırdıkları yayla evleri geleneksel Türk evlerinin güzel birer örneğidir. Bunların büyük bir kısmı kış aylarında kapalıdır, yerli halkın oturduğu evlerse yaz kış kullanılmaktadır. Namrun Kalesi ve Sinap kalesi ilçenin eski tarihlerden kalan kaleleridir. Çamlıyayla’da bir de Yaban Keçisi Üretme Yeri kurulmuştur. Cehennemdere avlağı, 1989 yılından itibaren yerli ve yabancı av turizmine de açılmıştır. Hitit kaynaklarında adı illibru diye geçmektedir. İlçeye adını veren Namrun Kalesi, Haçlıların bu bölgeye geldikleri devirlerde ve Selçuklular zamanından başlayarak uzun süre Ermenilerin elinde kalmıştır. Bu dönemde Namrun Senyörü olarak tanınan Oşin’in burada hüküm sürdüğüne dair bilgiler vardır. Oşin 1081 tarihinde askerleriyle birlikte Bizans imparatoru Alaksios’un kumandanı durumundayken bölge Selçuklulara ve daha sonra diğer Müslüman devletlere geçmiştir. Çamlıyayla Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Namrun adı altında bir beldeyken Tarsus ilçesinden ayrılarak, 1991 yılında ilçe olmuştur.

Çamlıyayla Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafyası

İlçe merkezinin yerleşim alanı 634 hektar, yüzölçümü 8110 km²’dir. Denizden yüksekliği şehir merkezinde 1200 metredir. İlçe kuzeyden Ulukışla Niğde, doğu ve güneyden Tarsus, kuzeybatıdan Ereğli Konya, batıdan ise Mersin il merkeziyle çevrili Toroslar’ın zirvesine yakın yayla iklimine sahip bir yerleşim birimidir. Bolkarlar'da kış yerleşim alanlarının içine kadar ormanla kaplı olan Toroslar’ın ağaç sınırının üstündeki tepelerine kadar uzanmakta olan Çamlıyayla ilçesi, bir tarafından Cehennemdere, bir tarafından Kadıncık Vadisi ile harika güzelliklere sahiptir. Çamlıyayla sınırları içerisinde yer alan ormanlarda çam, karaçam, kızılçam, fıstık çamı, ardıç, dişbudak, meşe türleri, çınar, akasya ve defne ağacı bulunmaktadır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Mersin Çamlıyayla satılık daire ilanlarına göz atabilirsiniz.

Çamlıyayla Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 170 metrekare olarak karşımıza çıkar. Çamlıyayla satılık konut fiyatları ortalama 346.290 Türk Lirası olarak görülür. Metrekare başına düşen satın alma bedeli ise 2.037 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süresi 6 yıldır.

Yukarıda yer alan fiyatları göz önünde bulundurarak siz de bütçenizi oluşturduysanız ev bakmamanız için hiçbir sebep yok. Hayallerinizdeki eve hemen sahip olmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Çamlıyayla ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Mersin Çamlıyayla Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Mersin Çamlıyayla Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Mersin Çamlıyayla Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Emlak Ofisinden Mersin Çamlıyayla Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Erdemli Ayaş Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Mersin Gülnar Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Mezitli Fatih Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Mezitli Fındıkpınarı Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.