/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülnarcancel

Mersin Gülnar Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu

Gülnar Satılık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Gülnar satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Gülnar, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin iline bağlı, il merkezine 150 kilometre mesafede yer alan bir ilçesidir. Akdeniz’e kıyısı olan bir ilçedir ve Taşeli Platosunun üzerinde yer almaktadır. Üzümü meşhur olan Gülnar ilçesi, doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir Türkmen yayla kentidir. İlçe topraklarının tarihi Hititler’e kadar uzanır. Kısa süreler de İran ve Mısırlılar’ın egemenliğinde kalan Gülnar, daha sonra Antik Romalılar’ın yönetimi altına girmiştir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1916 yılında müstakil ilçe statüsüne kavuşmuştur. Tarıma elverişli olan arazilerinde bacılık, meyvecilik ve sebzecilik yapılmaktadır. Dağlık bölgelerinde de tahıllardan buğday ve nohut ekilmektedir. Halkın geçim kaynağı çoğunlukla tarımdan sağlamaktadır. Aynı zamanda köylerinde ‘ıstar’ ve ‘çulhalık’ adı verilen dokuma tezgahlarında, yöreye özgü halı, kilim, çuval, bez gibi çeşitli dokumalar imal edilmektedir. 

Gülnar Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Gülnar’da ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Mut ilçesi,
  • Güneyinde Aydıncık ilçesi,
  • Batısında Anamur ve Bozyazı ilçesi,
  • Doğusunda Silifke ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 25.865’tir. Bu sayının yüzde 49,54’ü kadın, yüzde 50,46’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.669 kilometrekare, rakımı ise 950 metredir. Gülnar satılık toki evleri arayışında olanlar gibi belli bir bölgeyi arayanların tercih edebileceği toplam 50 adet mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en yüksek olanlardan bazıları şunlardır; Akdeniz Mahallesi, Kuskan Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Saray Mahallesi, Hacıpınar Mahallesi, Yarmasu Mahallesi, Şeyhömer Mahallesi, Arıkuyusu Mahallesi, Kayrak Mahallesi, İshaklar Mahallesi, Zeyne Mahallesi, Çukurasma Mahallesi ve Dayıcık Mahallesidir. 

Gülnar Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Mersin ilinin Gülnar ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 136 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 810 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.000 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 179.680 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Mersin Gülnar’da bahçeli müstakil ev fiyatları için sitemizdeki tüm ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Gülnar Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.