/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mutcancel

Mersin Mut Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Mut Satılık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Mut satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Mut, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin iline bağlı, il merkezine 107 kilometre mesafede yer alan bir ilçesidir. Toros Dağlarının eteklerinde, Göksu Nehri kıyılarında kurulmuştur. Yontma Taş ve Cilalı Taş Devri izlerini taşıyan ilçenin kuruluşunun Hititlere kadar uzandığı ve o zamanki adının ‘Yenika’ ya da ‘Yenikande’ olduğu söylenir. Kozlar ve Sertavul yaylaları ile Çınaraltı ve Karaekşi Milli Parkları’nın yanı sıra UNESCO Dünya Miras Listesi’ne aday gösterilen Alahan Manastırı ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin ekonomisi genellikle tarıma dayalıdır. Özellikle kayısısıyla ünlü olarak bilinen ilçede yetiştirilen diğer tarım ürünleri zeytin ve eriktir. Karacaoğlan ismi ile bilinen ulusal bir festival olarak her yıl düzenlenen Kayısı Festivali ise ilçenin uzun yıllardır tanıtılmasına yardımcı olan kültür etkinliğine örnektir. 

Mut Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Mut’ta ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Karaman il sınırı,
  • Güneyinde Gülnar ilçesi,
  • Batısında Ermenek ilçesi,
  • Doğusunda Silifke ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 62.853’tür. Bu sayının yüzde 49,88’i kadın, yüzde 50,12’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 2.718 kilometrekare, rakımı ise 340 metredir. Mut Doğancı Mah satılık daire arayışında olanlar gibi belli bir bölgeyi arayanların tercih edebileceği toplam 102 adet mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en yüksek olanlardan bazıları şunlardır; Karşıyaka Mahallesi, Meydan Mahallesi, Güllük Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Deveci Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Yatırtaş Mahallesi, Yazlaanı Mahallesi,Hamam Mahallesi, Yapıntı Mahallesi, Göksu Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sakız Mahallesi ve Kültür Mahallesidir. 

Mut Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Mersin ilinin Mut ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.051 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 10.482 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 192.660 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Mersin Mut Güllük Mahallesi satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Mut Satılık Ev
Alaçam MahallesiAşağıköselerli MahallesiAydınoğlu MahallesiBağcağız MahallesiBallı MahallesiBarabanlı MahallesiBozdoğan MahallesiBurunköy MahallesiCeritler MahallesiCumhuriyet MahallesiÇağlayangedik MahallesiÇaltılı MahallesiÇamlıca MahallesiÇampınar MahallesiÇatakbağ MahallesiÇatalharman MahallesiÇınarlı MahallesiÇivi MahallesiÇortak MahallesiÇömelek MahallesiÇukurbağ MahallesiDağpazarı MahallesiDemirkapı MahallesiDereköy MahallesiDerinçay MahallesiDeveci MahallesiDiştaş MahallesiDoğancı MahallesiElbeyli MahallesiElmapınar MahallesiEsençay MahallesiEvren MahallesiFakırca MahallesiGeçimli MahallesiGençali MahallesiGöcekler MahallesiGökçetaş MahallesiGöksu MahallesiGüllük MahallesiGüme MahallesiGüzelköy MahallesiGüzelyurt MahallesiHacıahmetli MahallesiHacıilyaslı MahallesiHacınuhlu MahallesiHacısait MahallesiHamam MahallesiHaydarköy MahallesiHisarköy MahallesiHocalı MahallesiIlıca MahallesiIrmaklı MahallesiIşıklar Mahallesiİbrahimli MahallesiKadıköy MahallesiKale MahallesiKaracaoğlan MahallesiKaradiken MahallesiKarşıyaka MahallesiKavaklı MahallesiKavaközü MahallesiKayabaşı MahallesiKayaönü MahallesiKelceköy MahallesiKemenli MahallesiKırkkavak MahallesiKışlaköy MahallesiKızılalan MahallesiKöselerli MahallesiKumaçukuru MahallesiKurtsuyu MahallesiKurtuluş MahallesiKültür MahallesiKürkçü MahallesiMeydan MahallesiMirahor MahallesiMucuk MahallesiNarlıdere MahallesiNarlı MahallesiOrtaköy MahallesiÖzköy MahallesiÖzlü MahallesiPalantepe MahallesiPamuklu MahallesiPınarbaşı MahallesiSakız MahallesiSarıveliler MahallesiSelamlı MahallesiSuçatı MahallesiTekeli MahallesiTopkaya MahallesiTopluca MahallesiTuğrul MahallesiYalnızcabağ MahallesiYapıntı MahallesiYatırtaş MahallesiYazalanı MahallesiYeşilköy MahallesiYeşilyurt MahallesiYıldızköy MahallesiYukarıköselerli MahallesiZeytinçukuru Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.