Emlakjet

Mersin Satılık Ev

araması için 6,034 ilan bulundu
search
Mersincancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Mersin Satılık Konut Arama Rehberi

 

Mersin Satılık Konut Almanın Avantajları

Mersin satılık konut alırken dikkat edilecekleri ve satılık daire almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Mersin’de satılık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi bir konumda, denize yakın ve ulaşımı kolay olan bir bölgede olması ise ev için ayrıca önemli bir kriter oluyor. Mersin satılık daire aramalarında tahmin edileceği gibi dairenin bulunduğu bölgenin turistik bir bölgede olması ve denize yakın bir konumda olması büyük bir avantaj sağlıyor. Son yıllarda yabancı turistlerin daha da gözdesi olan Mersin, sıcak iklimi, doğası, denizi, güzellikleri ve uygun konut fiyatlarıyla adeta turistlerin konut alarak yerleşmeyi tercih ettikleri illerin başında geliyor.

Mersin Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Mersin satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir. 

Liman, Mersin ekonomisinin dayanak noktasıdır ve Türkiye’nin dünyaya açılan değerli bir kapısıdır. Doğu Anadolu, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’daki fabrika ve ticaret firmaları ithalat ve ihracatını Mersin üzerinden yaparlar. Türkiye'nin en büyük ikinci Serbest Bölgesi olan Mersin Serbest Bölgesi burada kurulmuştur ve 433 şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Hızla hayata geçirilen GAP, Ataş Rafinerisi ve sahip olduğu geniş hinterlandı sayesinde Mersin Limanı, Türkiye'nin konteyner hacmi bakımından ikinci, kargo tonajı bakımından altıncı büyük limanı konumundadır. Türkiye'nin en önemli iç turizm merkezidir. Tarım ekonomisinde ise; Mersin'de üretilen Anamur muzu dünyaca ünlenmiştir. Tarıma dayalı sanayisi gelişme göstermektedir. Günlük hayatın vazgeçilmezlerinden olan alışveriş merkezleri de Mersin'e olan yatırımları aktif hale getirmektedir.  

Mersin Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

2021 yılı TÜİK verilerine göre Türkiye’nin önemli iç turizm ve liman illerinden olan Mersin ilinin nüfusu 1.891.145’dir. Kent nüfusunun %50.1’i erkek, geriye kalan %49.9’u kadındır. Şehrin nüfusu bir önceki yıla göre 22.388 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye 118 insan düşmektedir.

Mersin'in İlçeleri 

Mersin eski adıyla İçel, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir liman kenti olup Mersin Limanı, Türkiye’nin en büyük limanları arasındadır. Şehirde turizm, sanayi ve denizcilik gelişmiştir. Büyükşehir Belediyesi Statüsü bulunmaktadır. Bu ilde en çok konut aranan beş ilçe Mezitli, Yenişehir, Toroslar, Silifke ve Anamur’dur.

- Mezitli: Mersin ilinin dört merkez ilçesinden biridir. Merkeze uzaklığı 11 kilometrekaredir. Batısında Erdemli, doğusunda Yenişehir, kuzeyinde ise Toroslar ilçesi bulunmaktadır. Turizm açısından gelişmiş bir ilçe olup sahil boyunca uzanan gelişmiş ve modern bir ilçedir. Mersin Üniversitesi’nin Çiftlikköy Merkez Kampüsü bu ilçede bulunmaktadır.

- Yenişehir: Yenişehir İlçesi Mersin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Batısında Mezitli, doğusunda Akdeniz, kuzeydoğusunda ise Toroslar ilçesi bulunmaktadır. İlçede Mersin Üniversitesi ve Mersin Toros Üniversitesi’nin yerleşkeleri bulunmaktadır.

- Toroslar: Toroslar, Mersin ilinin bir merkez ilçesidir. Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlıdır. Şehir merkezinin kuzeydoğu bölümünü oluşturur. Güneyinde Akdeniz ilçesi, doğusunda Tarsus, Kuzey Doğusunda Çamlıyayla, batısında ise Yenişehir ve Mezitli ilçeleri bulunmaktadır.

- Silifke: Mersin'i İç Anadolu'ya bağlayan Silifke, önemli yollar üzerindedir. Turizm, ilçenin sahip olduğu önemli değerlerdendir. Silifke, Mut'a 73 km, il merkezi Mersin'e 85 km ve Gülnar'a 55 km mesafede; Erdemli'nin batısında, Gülnar'ın doğusunda, Mut'un güneyinde, Toros Dağları ile Akdeniz arasında yer almaktadır.

- Anamur: Mersin ilinin Antalya sınırında yer alır. İsmi, Yunanca "yel değirmeni" sözcüğünden türeyen Anemourion (Ανεμούριον), "rüzgarlı burun" anlamına gelmektedir. Burada yer alan Anemurium Antik Kenti, Anamur burnuna çok yakın ve sürekli rüzgâr alan bir noktada kurulmuştur.

Mersin Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Eğer Mersin satılık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Mersin’de satılık evler ortalama 150 metrekaredir. Kısacası Mersin satılık daire alacakların, yaklaşık 540.000 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, satış rakamını yükseltebilir veya azaltabilir. Örneğin Mersin Mezitli satılık daire araması yapanlar için ev bedeli yükselmekte ve 668.675 Türk Lirası’na ulaşmaktadır. Öte yandan Mersin Toroslar sahibinden satılık daire araması yapanların ise 501.280 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlemeniz, yararınıza olacaktır. Konut tipine göre Mersin’deki 1+1, 2+1, 3+1 daireler çeşitlilik göstermekte olup asansörlü daire, ara kat daire, otoparklı daire aramaları sık yapılmaktadır.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.