Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Muğla Bodrum Satılık Ev

araması için 1,374 ilan bulundu
search
Bodrumcancel
Muğlacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bodrum Satılık Konut Arayanlara İlçe rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bodrum satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bodrum Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ilinin ilçeleri arasında yer alan Bodrum ilçesi oldukça önemli bir turizm merkezidir. İlçe Muğla ilinin batı kesimlerinde yer almaktadır. İlçenin kuzey, batı ve güney kesimlerinde Ege Denizi yer almaktadır. Bodrum satılık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Ege ve Akdeniz iklimlerinin etkisi altındadır. Bölge bu sebep ile mikro klima alan özelliği göstermektedir. Nem oranının oldukça düşük olduğu ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Doğusunda Milas ilçesinin yer aldığı Bodrum ilçesinin ekonomisinin temeli turizm ve az miktarda tarım faaliyetlerine dayanmaktadır. Bodrum satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin belli bölgelerinde dikenli otlar, belli bölgelerinde ise kızılçam, sandal ve mersin ağaçlarından oluşan ormanlık arazilerin yer aldığı bilgisine ulaşmışlardır. İlçe arazisinin büyük bir bölümü ormanlık araziler ile kaplıdır. Bu nedenle ilçenin havası oldukça temizdir. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve tarımı yapılmaktadır. Ilık iklim koşullarından ötürü yılda birden fazla ürün alınabilmektedir. İlçede turizm faaliyetleri ise doğa harikası sahilleri sebebi ile yaz dönemlerinde oldukça artmaktadır. Turizm cenneti olarak tanımlayabileceğimiz Bodrum ilçesinden satılık daire tercihinde bulunan vatandaşlar bu bölgeden aldıkları konutu yaz dönemlerinde sezonluk olarak kiralayabilmektedirler.

Bodrum Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 171 bin 850’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,83’ünü (87 bin 350) erkek, yüzde 49,17’sini (84 bin 500) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bodrum satılık daire tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 41 adet mahalle bulunmaktadır. Muğla Bodrum satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Bahçeyaka Mahallesi, Bitez Mahallesi, Cevat Şakir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamarası Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Dağbelen Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Eskiçeşme Mahallesi, Gökpınar Mahallesi, Göltürkbükü Mahallesi, Gümbet Mahallesi, Gümüşlük Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Gürece Mahallesi, Güvercinlik Mahallesi, İslamhaneleri Mahallesi, Kemer Mahallesi, Konacık Mahallesi, Kumbahçe Mahallesi, Kumköy Mahallesi, Mazıköy Mahallesi, Mumcular Mahallesi, Ortakentyahşi Mahallesi, Peksimet Mahallesi, Pınarlıbelen Mahallesi, Sazköy Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Tepecik (Karaova) Mahallesi, Torba Mahallesi, Turgutreis Mahallesi, Türkkuyusu Mahallesi, Umurça Mahallesi, Yakaköy Mahallesi, Yalı Mahallesi, Yalıkavak Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeniköy (Karaova) Mahallesi ve Yokuşbaşı Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Muğla ilinin Bodrum ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bodrum Muğla da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Bodrum Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.