Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dalamancancel
Muğlacancel

Muğla Dalaman Satılık Ev

araması için 587 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Dalaman Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi 

Dalaman satılık konut arayışı içerisinde olanlar için,  arama sürecini kolaylaştıracak yeni bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Dalaman ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla iline bağlı bir yerleşim birimidir. Muğla ilinin nüfusu 967.487 kişiden oluşmaktadır. Bu hali ile kent, Ege Bölgesi’nin en önemli yerleşim yerlerinden biridir. İlçenin 617 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Buna ek olarak da semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı on metredir. İlçe neredeyse deniz seviyesinin üzerine kurulmuştur.  İlçe, Köyceğiz, Ortaca ve Fethiye semtleri ile komşu durumdadır. Semtin kuzey ve batı kesimleri dağlık, güneyi ise ovalıktır. İlçenin en yüksek noktası Gölgeli Dağlar’dır. Burada rakım 2295’dir. Muğla ilinin en verimli ovası üzerinde yer alan semt Akdeniz ve Ege Bölgeleri arasında bir geçiş noktasında yer almaktadır. Semtin en önemli akarsuyu ise Dalaman Çayı’dır.

Dalaman Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Dalaman kiralık ev arayışınızda bilmeniz gereken şeylerden biri de ilçenin ekonomik durumudur. Sarayönü ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılık olmak üzere iki ana kolda gelişmiştir. İlçede turizm faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. Semtte en çok buğday, ayçiçeği, fiğ, yonca, pamuk ve mısır yetiştirilmektedir. Buna ek olarak ilçede narenciye üretimi de yapılmaktadır. Semtte nar, incir ve avokado’da üretilmektedir. Semtteki yerel halkın büyük bir bölümü hem tarım hem de hayvancılık ile uğraşmaktadır. İlçede özellikle süt üretimi yapılmaktadır. Damızlık inek yetiştiriciliği çok yaygındır. İlçede birçok küçük ve orta ölçekli sanayi tesisi bulunmaktadır. Bölgede yer alan kağıt fabrikası birçok kişiye istihdam potansiyeli sağlamaktadır. Turistik bir yerleşim olan Dalaman, her yıl yaz aylarında birçok kişiyi ağırlamaktadır. El değmemiş koyları ile ünlü olan semtte yaz turizmi önemli bir gelir kaynağıdır. Dalaman kiralık daire tercih edeceklerin bu bilgileri göz önünde bulundurması önemlidir.

Dalaman Satılık Konut Arayanlara İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan güncel TÜİK Raporuna göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı tam olarak 41.351 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %53.16’sı erkek, %46.84’ü ise kadındır. İlçenin popülasyonu 2007-2015 yılları arasında sürekli olarak artmıştır. Küçük bir azalmadan sonra artış devam etmiştir. Bugün de nüfus eğrisi pozitif yönlüdür. İlçedeki popülasyonun artış hızı %5 civarındadır. Bu rakam kent ortalamasının üzerindedir.  Mahalle ve köylerden oluşan semtte köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Muğla Dalaman satılık ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık:

 • Karaçalı Mahallesi 
 • Merkez Mahallesi
 • Altıntaş Mahallesi
 • Ege Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Atakent Mahallesi
 • Söğütlüyurt Mahallesi
 • Şerefler Mahallesi
 • Kapukırgın Mahallesi
 • Bezkese Mahallesi
 • Kargınkörü Mahallesi
 • Elcik Mahallesi
 • Gürleyik Mahallesi

Eğer Dalaman satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Muğla Dalaman satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.