Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Muğla Kavaklıdere Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Kavaklıderecancel
Muğlacancel

Kavaklıdere Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Kavaklıdere satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kavaklıdere ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Kavaklıdere 1990 senesinde ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Kavaklıdere Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Kavaklıdere ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Muğla iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 312 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 860 metredir. Muğla şehrinin kuzey bölümünde kalmaktadır. Aydın ili ile bir adet sınıra sahiptir. Muğla il merkezine olan mesafesi 52 kilometredir. İlçenin neredeyse %70’ini kaplayacak kadar büyük bir kısmını ormanlık alanlar kaplamıştır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Aydın ili bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Menteşe ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Menteşe ve Yatağan ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise yine Yatağan ilçesi bulunmaktadır. 

Kavaklıdere Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Kavaklıdere satılık villa arayan okuyucularımız için Akdeniz iklimi, Muğla ilinin diğer ilçelerinde olduğu gibi Kavaklıdere ilçesinde de önemli bir rol oynar. Hava genel olarak sıcak ve ılıman özellikler gösterir. Kış aylarında özellikle çok fazla yağış görülür ve hava ılıktır. Bu yağışlar kendini büyük ölçüde yağmur şeklinde gösterir. Yaz aylarında ise sıcaklıklar oldukça yükselmekte, yağışlar ise oldukça azalmaktadır.

İlçede pek fazla sanayi sektörü gelişimi kaydedilmemiştir. Ticari yönü de pek güçlü değildir. Ancak bu faktörlere karşıt olarak diğer pek çok alandan iş imkanı Kavaklıdere ilçesinde mevcuttur. ilçe ekonomisinde ormancılık ve tarım sektörleri büyük bir yer tutmaktadır. Bunların haricinde mermercilik, halı ve el sanatları, kalaycılık ve bakırcılık gibi faaliyetler de ilçenin ekonomisini canlandırmaktadır. 

Kavaklıdere Satılık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kavaklıdere ilçesinde toplam 10.898 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,50’si erkek olup geride kalan %49,50’sini de kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,09 olarak tespit edilmiştir. 

Kavaklıdere ilçesinde toplam 15 adet mahalle bulunmaktadır. Kavaklıdere satılık villa arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Menteşe Mahallesi,
  • Çayboyu Mahallesi,
  • Bakırcılar Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi.

Eğer siz de Kavaklıdere sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.